Banner Promo

Petr Gewiese uspěl na zkoušce, zůstane na hostování do konce sezony

Datum publikování:

Sedmadvacetiletý obránce Petr Gewiese se na zkoušce ve Vítkovicích osvědčil a ostravský extraligový klub jej pro sebe získal na hostování do konce aktuální sezony.

Prvoligový Šumperk bude muset pro zbytek sezony hledat nového kapitána. Ten původní totiž uspěl na zkoušce v extraligových Vítkovicích a bude modro-bílý dres ostravského celku oblékat minimálně do konce aktuálního soutěžního ročníku. V Ostravě bude působit formou hostování.

Sedmadvacetiletý obránce Petr Gewiese potvrdil svou výkonnost i v nejvyšší soutěži a řekl si tím o místo v kádru Vítkovic. Na svůj extraligový start si počkal až do začátku prosince, do utkání s Litvínovem. Od té doby odehrál za Ostravany 6 zápasů s bilancí 0+2 a +1, nebyl ani jednou na trestné lavici. Trenéři Holaň – Philipp mu rovněž dali dost prostoru, v průměru přes 16 a půl minuty na utkání. Svými výkony si řekl o místo ve druhé obranné dvojici a také nově o změnu statutu ze střídavého startu na hostování do konce sezony.

Kromě potvrzení Gewieseho do konce sezony ještě den před koncem roku 2020 získaly Vítkovice na měsíční zkoušku zadáka Lukáše Douderu, který v letošní sezoně působil v Litvínově.

Aktuálně Vítkovičtí řeší také otázky v útoku, protože ke 4. lednu končí v mužstvu hostování Rostislava Marosze a musí se vrátit do Kladna.

 

Petr Gewiese

Číslo dresu: 42
Post:
obránce
Narozen:
11. března 1993 v Šumperku
Národnost: CZE
Výška:
185 cm
Váha:
87 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec:
Šumperk
Předchozí kluby:
Šumperk (do 2016). Mulhouse (FRA, 2016/2017), Šumperk (do 2020), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2020)

První zápas v extralize:
2020
První zápas ve Vítkovicích:
13. prosince 2020
Počet zápasů v extralize:
6
Počet zápasů ve Vítkovicích:
6 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize:
0
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích:
0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 31. 12. 2020)

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
ŠKOENERGO Aréna