Pardubice nakopla naše vyloučení, myslí si Lukáš Kucsera

Vítkovice začaly v Pardubicích dobře a také v závěru přitlačily Dynamo ke zdi, jenže prostřední pasáž zápasu jim nevyšla. Domácí odskočili na rozdíl dvou branek a náskok udrželi. Lukáš Kucsera si v utkání připsal gól a asistenci a po utkání se zamyslel nad tím, co stálo Ostravany body z východočeského ledu.

V Pardubicích jste začali hodně dobře, ale pak jako byste ztratili šťávu, čím to, že se vám Dynamo tak vyrovnalo a dokázalo otočit vývoj zápasu?

Souhlasím s tím, že jsme začali dobře. Prvních deset minut bylo z naší strany povedených. Akorát potom přišla oslabení. Pardubice se dostaly do hry a začaly si více věřit. Ten zápas nebyl úplně náš. Až když jsme dotahovali, tak možná posledních deset minut bylo dobrých.

Co tedy vidíš jako hlavní důvod toho, že jste nedokázali s Pardubicemi držet krok po celý zápas?

Těžko říct. Já jsem přesvědčený, že je nakopla naše oslabení. Dostali se více na puk. Bohužel, pak jim to tam napadalo. My jsme se snažili dotahovat, ale do souvislejšího tlaku jsme se dostali až těch deset, patnáct minut před koncem.

Ve třetí třetině jste měli asi jednu z největších šancí, když jsi úspěšně napadal brankáře Kacetla za bránou…

Ono mu to asi uteklo z hole, nebo možná chtěl dávat zadovku. Prostě neměl puk pod kontrolou a já jsem se tam objevil. On asi zpanikařil. Škoda, že jsem nedal Kolouškovi přesnější přihrávku. Ten to měl do prázdné… Tohle beru na sebe, já jsem mu to měl dát lépe, zachovat klid a dát mu to přesně na hůl. On by to měl do prázdné brány.

Krátce po té akci zůstal brankář Kacetl ležet na zemi a domácí se hodně rozčilovali, co se tam pak stalo?

Jak Koloušek dojížděl do brány a tím, jak promáchl, tak se srazil s brankářem. Nemyslím, že to bylo chtěné. A taky si nemyslím, že to byl nějaký extra hit, prostě se srazili a i brankář se z toho brzy oklepal.

Další venkovní trip je za vámi, z ledu Sparty a Pardubic máte dohromady bod. Znamená to něco před pátečním domácím derby s Třincem?

Nemyslím, že to znamená něco více. Jede se z tripu s bodem, samozřejmě jsme chtěli více, ale už to tak je. My na to musíme zapomenout a zase na sobě začít pracovat. Zlepšit se v těch věcech, které nám poslední dobou nejdou a co nejlépe se připravit na derby.

Dá se říci, že po dvou prohrách budete před duelem s Třincem více hladoví po vítězství?

Doufám v to.