Ostravský dorostenecký dvojduel pro Západočechy

Vítkovičtí dorostenci o víkendu neproměnili domácí výhodu v bodový zisk. Mladí modro-bílí na vlastním ledě nestačili v pátek na Plzeň a v sobotu podlehli i Karlovým Varům. V úterý hrají na ledě Slavie Praha.

Vítkovičtí dorostenci ustoupili ze druhé příčky v tabulce skupiny o pořadí v play off dorostenecké extraligy. Ostravané na vlastním ledě o víkendu nebodovali, podlehli Plzni i Varům a jsou nyní 5. To ovšem nic nemění na tom, že v play off už mají své místo jisté a nyní hrají pouze o to, z jaké příčky do něj půjdou a na koho narazí.

Páteční zápas s Plzní byl pro svěřence trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka dlouho prakticky šachovou partií. Byli to právě domácí, kdo v 8. minutě šel do vedení zásluhou Nazada. Škodovka srovnala v 18. minutě Fodorem a následovala neskutečně vyrovnaná bitva po všech stránkách, prim hrály obrany a kredit zasloužili brankáři. Pomalu se už oba týmy chystaly na prodloužení, když v čase 59:36 přišel blesk z čistého nebe a hostující Slačík poslal Plzeň do definitivního vedení a zajistil jí tří body.

Sobotní duel s Karlovými Vary tak vyrovnaný nebyl. Západočeši šli od začátku více a úspěšněji za bodovým ziskem. V první třetině se dostali do vedení díky Wardasovi. Stejný hráč zajistil hostům dvoubrankový náskok zkraje druhé třetiny. Modro-bílí se prosadili poprvé až ve 33. minutě Zatloukalem, ale okamžitě je srazil hostující Tomek. Za stavu 1:3 z pohledu domácích začala třetí perioda, Nazad ve 46. minutě snížil a chystalo se drama, které ale bohužel hosté odmítli, ve 48. minutě zvýšil opět na rozdíl dvou branek Slavík, poté v 54. minutě zkompletoval hattrick Wardas a krátce po něm vstřelil 6. branku svého týmu Tomek. Vítkovičtí už jen v čase 59:37 upravili na konečných 3:6 Plškem.

Další zápas čeká dorostence Vítkovic v úterý 23. ledna v Praze na ledě Slavie. Doma se pak mladí modro-bílí představí týden na to, 30. ledna v derby proti Třinci.

Extraliga dorostu – skupina o pořadí v play off

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Nazad (Daněk) – 18. Fodor (Maxa, Tománek), 60. Slačík (Tománek, M. Černý). Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 31:31

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal (Špírek) – A. Drábek (A), Zatloukal, M. Fojtík (C), Lyčka, A. Vítek, Szarowski – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Kisza (A), Zachariasz, Šebesta

HC Škoda Plzeň: Šátava (Poustka) – M. Mašek (A), M. Černý (C), Hanzlík, Fiala, Kamas, Reisnecker – Bělík, Pitter, Slačík (A), Tománek, Fehér, Maxa, Fodor, Slováček, Chasák, Úbl

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary
3:6
(0:1, 1:2, 2:3)

Branky: 33. Zatloukal (Svozil, Mareš), 46. Nazad (Fojtík, Lyčka), 60. Plško (Nazad, Zachariasz) – 9. Wardas (Slavík), 25. Wardas (Čermák), 34. Tomek (Blažek), 48. Slavík (Tomek, Psohlavec), 54. Wardas (Slavík), 54. Tomek (Blažek). Rozhodčí: Kroček – Vojtášek, Cygal. Diváci: 45. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:35.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Lyčka, Vítek, Drábek – Man, Kisza, Nazad, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Zachariasz, Mareš

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Bauer, Pelikán, Kůrka, Postl – Wardas, Poizl, Slavík, Michalov, Šedivec, Kožík, Habla, Tomek, Blažek