OSTRAVA HOCKEY CUP U12: Pětadvacet zápasů za víkend a zlato pro Vítkovice a Jihlavu

Velký víkendový mezinárodní podnik OSTRAVA HOCKEY CUP U12 2024 nabídl skvělou žákovskou hokejovou podívanou. Soutěže úrovně AAA i AA nabídly celkem 25 akcemi nabitých zápasů ve třech dnech. Triumfy putují do Vítkovic a Jihlavy, stříbrné medaile si z ostravského ledu odvezli Třinečtí a Draci z Liptovského Mikuláše a bronz skončil ve sbírce Slavie Praha respektive Ocelářů z Třince.

Turnaje OSTRAVA HOCKEY CUP 2024 AAA a AA U12 významně podpořil hlavní partner Moravskoslezský kraj

Vyvrcholením letošní sezony kategorie U12 byl v Ostravě víkendový mezinárodní turnaj OSTRAVA HOCKEY CUP 2024. Soutěž se konala pro úroveň AAA i AA a tedy v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY se během tří dnů odehrály dva velké turnaje, které nabídly celkem 25 zápasů.

Hrálo se tradičním turnajovým způsobem, kdy každý zápas se hrál na dva dvacetiminutové poločasy, přičemž výsledek každého poločasu byl započítán jako samostatný zápas.

Turnaje se kromě domácího HC VÍTKOVICE RIDERA účastnily z českých celků také HC Oceláři Třinec, HC Slavia Praha, HC Dukla Jihlava a také HCM Warriors Brno. Mezinárodní soutěž zajistila účast finského Kiekko Espoo Blues a také slovenský klub Draci Liptovský Mikuláš.

Nejvyšší AAA úroveň odehrály týmy Vítkovic, Třince, Slavie Praha, Warriors Brno, Jihlavy a Espoo Blues. Nižší AA úroveň sehrály opět Vítkovice, Třinec a dále slovenský Liptovský Mikuláš, finský Espoo Blues postavil do této soutěže dokonce dva výběry.

Úroveň AAA ovládl tým Dukly Jihlava s 18 body a celkovým skóre 28:10. Na druhém místě skončili jen díky lepšímu vzájemnému zápasu Oceláři z Třince, společně se Slavií Praha získali 12 bodů. Bronz tedy vinou prohry 0:2 ve druhém poločase vzájemného střetnutí se Slezany patřil sešívaným Pražanům.

Úroveň AA patřila jednoznačně domácím Vítkovicím, které ve 4 duelech – osmi zápasech, posbíraly 15 bodů – ve dvoubodovém systému ztratily pouze jeden bodík za remízu 0:0 v prvním poločase s Liptovským Mikulášem. Celkem svým soupeřům nastříleli 30 branek, přičemž inkasovali pouze třikrát. Druhé místo patřilo Liptovskému Mikuláši, který jako jediný dokázal vítězné Vítkovice připravit o bod. Bronzový skončil Třinec.