Obránce Zack Malík na kempu U16: Chci podat nejlepší výkon

Patnáctiletý vítkovický zadák Zack Malík má před sebou účast na kempu reprezentační šestnáctky. V přátelských utkáních na něj čeká také konfrontace s výběrem Švýcarska. Mladý bek se na soustředění v Rokycanech nesmírně těší a dobrým výkonem si chce říct o další nominace.

Jak ses dozvěděl o nominaci a jaké byly tvé pocity?

Dozvěděl jsem se to od mamky, která poctivě sledovala stránky ČSLH. Měl jsem velkou radost, protože po každém reprezentačním srazu nikdy nevíte, jestli se dostanete na další, takže tento si chci maximálně užít, podat na něm co nejlepší výkon a ukázat trenérům, že na to mám.

V reprezentaci jsi už byl, dokonce ti byla dána role kapitána – o jakou akci se jednalo?

Ano, byl to turnaj v Salzburgu, kde jsme hráli proti Slovensku, Rakousku a Rusku. Moc jsem si to užil, byl to skvělý turnaj, hlavně jsme ale měli super partu. To, že mě zvolili kapitánem, mi bylo velkou ctí. Skončili jsme bohužel druzí – prohráli jsme pouze s Ruskem, což nás všechny hodně mrzelo. Měli jsme je porazit.

Jak si na Švýcary věříte?

Věřím, že je porazíme. S tímto tam všichni jedeme.

Jaké byly reakce kluků v kabině na tvou nominaci?

Pár kluků to ví, tak mi pogratulovali.

Můžeš popsat, jak na tvoji nominaci reagovali doma?

Rodiče z toho mají oba dva velkou radost.

S jakým cílem hodláš na soustředění odjet?

Chci na srazu předvést co nejlepší výkon.

Přemýšlel jsi už o tom, že by ses mohl podívat na MS U18?

To je ještě hodně daleko. Ale snad se mi povede tam dostat.