Neuznaný gól mrzí, ale to nerozhodlo, konstatuje Aleš Stezka

Brankář Aleš Stezka si letos uzmul brankoviště pro sebe a svými výkony drží vítkovické naděje na bodový zisk vždy vysoko. Nejinak tomu bylo také v souboji s Mladou Boleslaví, byť dnes jeho 23 zásahů k bodům nepomohlo.

Aleši, tentokrát se spoluhráčům nepovedlo ubránit předbrankový prostor, odkud padly oba góly. Kde byla podle tebe chyba?

Myslím si, že hlavně ten druhý gól byl nešťastný odraz. Snažil jsem se překazit přihrávku Kuby Kotaly zpoza branky, zvedlo se to klukům někam do nohou a od nich do brány. Je to smolný gól, který rozhodl o zápase. U prvního gólu jsem i já trošku udělal chybu a měl jsem to pokrýt lépe. Dneska takové dva smolnější góly, ale jinak kluci hrají ten předbrankový prostor dobře. I přes ty dnešní dva góly bych to neviděl zle, protože jinak mi kluci velmi dobře pomáhají.

Co říkáš na ten závěrečný gól Rosti Marosze? Ty jsi pak ještě debatoval s rozhodčími, co jste řešili?

Oni to samozřejmě vidí na videu u videorozhodčího, to jsem nepopíral, ale spíš mě zajímalo, proč je na kostce takový velký rozdíl v času, protože všichni jsme viděli, že na časomíře bylo času docela dost, tak jsem se ho chtěl jenom zeptat, proč to tak je, proč to nejede souběžně. Odpověď jsem ale nedostal.

Mrzí to hodně, že jste tímto rozhodnutím přišli o bod nebo dokonce dva?

Určitě, ale já bych to úplně nesváděl na tenhle moment. V poslední době máme problém a dáváme málo gólů. Myslím si, že naše hra zezadu je velmi dobrá, hrajeme, co máme, jenom nám v zápasech chybí góly. To je to, co nás v těch posledních dvou zápasech sráží. Nevyužíváme šance. Věřím ale klukům, že potrénujeme, zlomí se to a můžeme začít dávat více gólů.

4HC DYNAMO PARDUBICE261253649
5BK Mladá Boleslav2712321044