Na OVAGAMES 2022 nechyběly ani Vítkovice

Velký herní veletrh OVAGAMES 2022 ovládl o víkendu Avion Shopping Park a jedním z nejvíce navštěvovaných stánků se stal koutek HC VÍTKOVICE RIDERA, kde si mohli zájemci zkusit změřit síly s vítkovickými e-sport reprezentanty.

Také ve světě e-sportu mají Vítkovice své zastoupení. Hráči reprezentující HC VÍTKOVICE RIDERA v e-sportové ENYAQ HOCKEY LEAGUE byli jedním z hlavních taháků také víkendového ostravského herního veletrhu OVAGAMES 2022.

„Bylo to super, prakticky jsme se nezastavili, kromě kratších přestávek na občerstvení jsme celé dva dny jen hráli se zájemci z řad návštěvníků veletrhu,“ prozradil vítkovický e-sport gamer Martin Valocký.

Společně s ním se veletrhu účastnil i další gamer HC VÍTKOVICE RIDERA David Ranocha, ten také neskrýval nadšeni. „Myslím, že to byl velký úspěch, náš vítkovický stánek hodně táhl, proudily k nám spousty lidí a bylo to super.“

Vítkovičtí gameři nabízeli možnost zájemcům vyzvat je na souboj ve virtuálním hokeji prostřednictvím hry NHL22 pro platformu Playstation. V sobotu i v neděli uspořádali Vítkovičtí turnaj, jehož vítěz se mohl těšit na originální dres extraligového A-týmu. „Zájem byl velký. Jeden klučina, který vypadl v pavouku turnaje, byl tak nadšený a pak zároveň zklamaný, že dres nevyhrál, že jsme se mu dali náš vlastní dres, ve kterém Martin Valocký reprezentoval Vítkovice v EHL v minulé sezoně,“ podotkl gamer Ranocha. O jeho loňský dres se zase hrálo v neděli.

„Měli jsme hromadu showmatchů. Dohromady jsme prohráli jen třikrát, a to nás vyzvali i kluci z hrajuhokejcz. Takže kromě toho, že jsme byli úspěšní v propagaci vítkovické značky, byli jsme úspěšní i po sportovní stránce,“ pousmál se „profesionál“ Valocký. Návštěvníci veletrhu, kteří si vyzkoušeli zápasy s vítkovickými gamery pak také měli možnost zjistit, že ani virtuální hokej na herní konzoli není nic snadného a pokud jej chce člověk hrát na úrovni, musí mu věnovat hodně času a úsilí, což trojice vítkovických gamerů Martin Valocký, David Ranocha a Jiří Hora (veletrhu se nezúčastnil) jednoznačně dokazuje.

Nový ročník ENYAQ Hockey League, což je oficiální e-sport platforma Tipsport Extraligy, startuje už brzy.