Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Na OVAGAMES 2022 nechyběly ani Vítkovice

Datum publikování:

Velký herní veletrh OVAGAMES 2022 ovládl o víkendu Avion Shopping Park a jedním z nejvíce navštěvovaných stánků se stal koutek HC VÍTKOVICE RIDERA, kde si mohli zájemci zkusit změřit síly s vítkovickými e-sport reprezentanty.

Také ve světě e-sportu mají Vítkovice své zastoupení. Hráči reprezentující HC VÍTKOVICE RIDERA v e-sportové ENYAQ HOCKEY LEAGUE byli jedním z hlavních taháků také víkendového ostravského herního veletrhu OVAGAMES 2022.

„Bylo to super, prakticky jsme se nezastavili, kromě kratších přestávek na občerstvení jsme celé dva dny jen hráli se zájemci z řad návštěvníků veletrhu,“ prozradil vítkovický e-sport gamer Martin Valocký.

Společně s ním se veletrhu účastnil i další gamer HC VÍTKOVICE RIDERA David Ranocha, ten také neskrýval nadšeni. „Myslím, že to byl velký úspěch, náš vítkovický stánek hodně táhl, proudily k nám spousty lidí a bylo to super.“

Vítkovičtí gameři nabízeli možnost zájemcům vyzvat je na souboj ve virtuálním hokeji prostřednictvím hry NHL22 pro platformu Playstation. V sobotu i v neděli uspořádali Vítkovičtí turnaj, jehož vítěz se mohl těšit na originální dres extraligového A-týmu. „Zájem byl velký. Jeden klučina, který vypadl v pavouku turnaje, byl tak nadšený a pak zároveň zklamaný, že dres nevyhrál, že jsme se mu dali náš vlastní dres, ve kterém Martin Valocký reprezentoval Vítkovice v EHL v minulé sezoně,“ podotkl gamer Ranocha. O jeho loňský dres se zase hrálo v neděli.

„Měli jsme hromadu showmatchů. Dohromady jsme prohráli jen třikrát, a to nás vyzvali i kluci z hrajuhokejcz. Takže kromě toho, že jsme byli úspěšní v propagaci vítkovické značky, byli jsme úspěšní i po sportovní stránce,“ pousmál se „profesionál“ Valocký. Návštěvníci veletrhu, kteří si vyzkoušeli zápasy s vítkovickými gamery pak také měli možnost zjistit, že ani virtuální hokej na herní konzoli není nic snadného a pokud jej chce člověk hrát na úrovni, musí mu věnovat hodně času a úsilí, což trojice vítkovických gamerů Martin Valocký, David Ranocha a Jiří Hora (veletrhu se nezúčastnil) jednoznačně dokazuje.

Nový ročník ENYAQ Hockey League, což je oficiální e-sport platforma Tipsport Extraligy, startuje už brzy.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE5029849107
2HC VÍTKOVICE RIDERA5027491098
3HC Sparta Praha5027631496
4Mountfield HK5022751685
5Bílí Tygři Liberec50198101383
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >