Na hattrick nemám peníze, smál se Jakub Kotala

Jakub Kotala rychlou brankou v první minutě udal tón úvodu zápasu, a když ve druhé třetině přidal druhou branku, zdálo se, že Vítkovice už svého soupeře nepustí do zápasu. Jenže Biel ukázal, že se nestal švýcarským vicemistrem pouhou náhodou a dokázal zápas otočit. Dvě branky důrazného útočníka s dvaasedmdesátkou na zádech nemusely být jediné. Kotala útočil na hattick.

Jakube, jak jsi ze svého pohledu viděl dnešní zápas?

Tak pro nás dobrá výhra, trošku po dlouhé době. Myslím si, že nám pomohla i ta změna, že se hrálo s nečeským soupeřem, že se hrál trošku jiný hokej a dobré dva body pro nás.

Ty jsi měl dnes docela dost šancí a už po první třetině z toho mohl být hattick.

Zdálo se mi, že Švýcaři chtějí více hrát s pukem a více útočit, oproti české Extralize, kde se brání, jako pitbullové. Bylo tam těch příležitostí více.

Dva góly jsou krásné, ale nemrzí tě, že nepadl ten třetí?

Nemám peníze, abych platil pokuty za hattrick, takže jsem nechtěl. (směje se)

Co říkáš na to, že jste ztratili to dvoubrankové vedení a navíc nevyužili dvě přesilové hry. Odráží to tu týmovou nepohodu?

V šatně jsme si říkali, že to pro nás bude dobrý test, udržet to vedení 2:1, bohužel se to nepovedlo. Ve třetích třetinách jsme takoví trošku nervózní. Nakonec se to dotáhlo, takže jsme spokojení alespoň s tím.

Může být to, že se vám ten zápas povedlo otočit proti švýcarskému vicemistru třeba odrazový můstek?

My doufáme. V pátek nás čeká těžký Liberec, takže doufám, že si z toho něco odneseme. Někteří kluci nabrali sebevědomí, takže doufám, že to bude dobré.

Na střídačce se odehrála změna, je tam Roman Šimíček, který je velký hecíř a Pavel Trnka. Jak jste vnímali ten impuls vedení?

Popravdě vnímal jsem to jen v kabině, že Romana je tam docela plno, ale na té střídačce mi to přišlo stejné, soustředíme se na sebe. Možná ten Roman tam občas něco zakřičí, ale jinak mi to přišlo podobné.