Martin Prusek trenérem brankářů české reprezentace

Trenér brankářů HC VÍTKOVICE STEEL Martin Prusek se stal pravou rukou hlavního kouče české reprezentace Vladimíra Růžičky pro otázku brankářů.

Mistr světa z roku 1999 Martin Prusek se k národnímu mužstvu ve své nové pozici připojil už před dvojzápasem Euro Hockey Challenge v Havlíčkově Brodu s Norskem. Oba duely Češi vyhráli, Pruskovi svěřenci Alexander Salák a Jakub Kovář inkasovali dva, respektive jeden gól.

„Nabídka jít vést reprezentační brankáře mě samozřejmě překvapila, ale velice mile, to musím zdůraznit. Velice rád jsem ji přijal a budu se snažit být co nejplatnějším členem realizačního týmu naší reprezentace,“ říká Martin Prusek, který sám v dresu Česka v minulosti chytal.

Ovšem nejen Martin Prusek drží nyní prapor Vítkovic v národním týmu. Po čtyřech přípravných duelech sice ze širší nominace vypadl Vladimír Svačina a pro zranění také Ondřej Roman, nicméně v obraně stále zůstávají Lukáš Kovář a Tomáš Kudělka.

Aktuálně čeká českou reprezentaci v pátek 25. a v neděli 27. dubna poslední podnik Euro Hockey Challenge. Český tým sehraje dvě utkání proti Švýcarům na jejich ledě, nejprve v Neuenburgu a následně v Basileji. Příprava na mistrovství světa vyvrcholí švédskými hrami od 1. do 4. května.