Marek Kalus: Mám velkou radost, že můžu pokračovat doma

Jedenatřicetiletý Marek Kalus bude i v dalších letech oblékat modro-bílý dres mateřských Vítkovic. Pro ostravského rodáka bylo setrvání v domácím klubu prioritou. Zájem ze strany klubu jej velmi potěšil, chce v jeho barvách dosáhnout úspěchu.

Marku, je jasné, že Vítkovicích budeš pokračovat i nadále. S jakými pocity jsi podepsal v mateřském klubu novou víceletou smlouvu?

Jsem strašně rád, že zůstávám ve Vítkovicích. Je to můj mateřský klub, vyrůstal jsem tady, jsem tady spokojený. Mám velkou radost, že tady mohu pokračovat.

Zájem o tebe podle všeho měly i jiné kluby…

Je to sice tak, ale Vítkovice pro mě byly a jsou priorita. Jsem tady spokojený, jsem tady doma. Potěšilo mě, že zájem byl i z Vítkovic a že tady můžu pokračovat. Jsem rád za tuhle příležitost a budu se snažit, hlavně jako tým, abychom dosáhli na mnohem lepší výsledek, než v minulé sezoně.

Bylo právě tohle tou hlavní motivací? Přece jen po semifinálové sezoně jste se mále zachraňovali. Žene tebe osobně dopředu nějaký pocit rozdělané práce, dokud s Vítkovicemi nedosáhneš na úspěch?

Na jednu stranu ano, motivace – před rokem jsme byli krůček od finále a letos nám to vůbec nevyšlo. Takže člověk chce hrát nahoře, vyhrávat. Na druhé straně bych se na to až tolik nezaměřoval. Je dobré se dívat dopředu. Co bylo, bylo. Byl bych strašně rád, kdybychom udělali úspěch. Jsem tady z Ostravy a udělat úspěch v domácím klubu je vždycky něco víc. Těším se moc na novou sezonu a věřím, že to je na dobré cestě.

Letní příprava odstartovala, byť jste teprve v prvním, náběhovém týdnu. Jak se cítíš na startu toho nepopulárního, ale potřebného letního drilu?

Cítím se dobře. Ale je to vždy změna. Člověk nepřijde na start letní přípravy s tím, že od konce sezony vůbec nic nedělal, ale ve chvíli, kdy tréninky začnou, tak i když je to třeba náběhové a je to teprve první týden, tak už to intenzitu má a ta se zvyšuje. Než se člověk do toho tempa dostane, tak to bude chvilku trvat, ale bude to den ode dne lepší a lepší.

K jakému typu hráčů patříš, k těm, kteří letní přípravu nemají rádi a protrápí se jí, anebo k těm, kterým to nevadí a mají letní dril vlastně rádi?

Nevadí mi to. Já s letní přípravou asi problém nemám. Běhání, tvrdé tréninky, těžká posilovna, samozřejmě není to příjemné, ale je to potřeba. Potřebujete být natrénovaní na sezonu. Beru to tak, jak to je. Věřím, že náš kondičák Tomáš Bystroň nám dá pořádně do těla a připraví ideálně na novou sezonu.

Obměna kádru na novou sezonu proběhla. Jak to nyní vypadá v kabině Vítkovic, už jste se stihli seznámit?

Tak zatím za sebou máme jen pár dní, ale myslím, že to bude v pohodě. Noví kluci vypadají, že jsou v pohodě a myslím, že úplně bez problémů zapadnou do týmu a vytvoříme dobrou partu.