Junioři vyhráli derby a přetlačili Jihlavu

Vítkovičtí junioři pokračují ve výborných výsledcích. Ve čtvrtek na vlastním ledě přehráli Třinec a v sobotu, byť trochu komplikovaně, porazili i Jihlavu.

Další úspěšný obrat, další úspěšný zápas, další výborné tři body na konto. Junioři Vítkovic po čtvrtečním večeru slaví výhru v derby nad Třincem. Ostravané na vlastním ledě sice s Oceláři prohrávali od 2. minuty, ale dokázali zabránit dalšímu náporu rivala a postupně převzít iniciativu. V 9. minutě vyrovnal Krejsa a v 17. minutě poslal modro-bílé do vedení Fojtík. Klíčové bylo, že na úvod druhé třetiny přidal Prčík třetí gól svého mužstva. Třinec se pokusil kontrovat, ale vytěžil z toho jen snížení ve 37. minutě. Vítkovičtí pak své snažení dotáhli do vítězného konce 3:2.

Další utkání DHL Extraligy juniorů zavedlo svěřence trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka na led Dukly Jihlava. Začátek patřil Ostravanům. Po trefách Přibyla, Chlána a Kovalčíka vedli modro-bílí 3:1! Dukla se ale oklepala, po snížení Kuprijanova na úvod druhého dějství. Pak se začaly dít věci. Rozdíl byl už jen jednu branku, aby následně po gólech Štiaka a Ślusarczyka, vedli modro-bílí o tři branky. Dukla se ale dokázala vrátit do zápasu, srovnání na 5:5 přišlo v 51. minutě a o výsledku tak měly rozhodnout až nájezdy, ve kterých naštěstí Ostravané potvrdili svou formu a po vítězném gólu Štiaka brali z ledu Dukly dva body. „Bylo to znovu velmi těžké utkání. Měli jsme dobrý vstup do utkání a vybudovali jsme si solidní náskok 5:2. Potom jsme bohužel úplně přestali hrát, na konci zápasu Jihlava zabrala a srovnala výsledek. Ke konci už to bylo takové rozhádané z obou stran, byla tam spousta vyloučených hráčů, šance na obě strany. Na konci v nájezdech už to bylo o štěstí a my jsme rádi, že vezeme pro nás důležité dva body,“ uznal kouč Pavel Trnka.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 9. Krejsa (Glos, Přibyl), 17. Fojtík (Slusarczyk), 25. Prčík (Přibyl) – 2. Spěváček (Buják, Šutý), 37. Kurbaka (Lysak, Sikora). Vyloučení: 7:3 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156 Střely na branku: 25:31

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy, Prčík, Kalandra, Puchala, Glos, Man – Krejsa, Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Vehovský – Fojtík, Kovalčík, Žídek – Tobola, Zapletal, Milata

HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Buják, Pospíšil, Ošmera – Kozlík, Šilar, Mikula – Lysak, Sikora, Bartoš – Spěváček, Šutý, Gerych – Blaha, Svozil, Urbánek

HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA
5:6 SN
(1:3, 3:2, 1:0 – 0:0)

Branky: 13. Nosek (Topol), 22. Kuprijanov (Jeletz, Číhal), 33. Modl (Coufal, Vandas), 38. Topol (Niederhafner), 51. Burkov (Jonáš Jungwirth, Kuprijanov) – 7. Přibyl (Puchala, Chlán), 8. Chlán (Vehovský, Chaloupka), 13. Kovalčík (Kalandra, Žídek), 23. Štiak (Tobola, Slusarczyk), 23. Slusarczyk (Kovalčík, Chaloupka), rozh. náj. Štiak. Rozhodčí: Battěk, Valda – Frodl, Thuma. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 47:30.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka – Číhal, Jeletz (C), Ludvík, Mrtka, Vovsík, Vandas, Topol (A) – Jonáš Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – Bulík, Modl, Coufal – Nosek, Váňa (A), Klapica – Šabatka, Niederhafner, Valach

HC VÍTKOVICE RIDERA: Irgl – Chaloupka (A), Bialy, Man, Kalandra, Puchala (C), Čuba – Vehovský, Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak (A), Tobola – Žídek, Kovalčík, Milata – Fojtík, Zapletal, Muroň