Jan Schleiss: Plzeň nás vyučila, byla to lekce

Vítkovický útočník Jan Schleiss po utkání s Plzní přiznal, že soupeř byl lepší a domácí celek vyučil v produktivitě. Teprve podruhé v sezoně vyšli vítkovičtí střelci na prázdno a Dominik Frodl si tak připsal čisté konto.

Honzo, v zápase s Plzní kde byla chyba? Byl Frodl tak neprůstřelný nebo vy tak neproduktivní?

Já bych řekl, že to bylo bylo jako když jdete do školy na praxi a oni nás vyučí. To byla jen lekce. Z toho si musíme vzít příklad, co předvedli oni. Začít trošku více hrabat, protože to co jsme předvedli nebylo… nevím jak to říct. To nebylo hodno… (chvíli přemýšlí)

Rozhodla tedy první třetina, kde se Plzeň dostala do dvoubrankového trháku?

Na začátku druhé třetiny, tedy do půlky kdy tam měli tu přesilovku, tak jsme měli šance a hráli u nich. To jsme měli ten feel dobrý. Ale pak zase přesilovka, tlak u nás a už jsme to tam nafasovali. Ve třetí třetině jsme měli zase ty první dvě tři střídání dobré, byli jsme nalítaní. A zase to vypadalo, že když dáme góla tak zase můžeme udělat zázračnou tetí třetinu jako vždycky. Jenže oni nás zase vyškolili. Jedou k nám do pásma, jeden hráč si podrží puk a počká si na ostatní. Hráči přijedou z druhé vlny, my koukáme na puk a do prázdný, pic, gól. Takže byli za učitele, vyučili nás dnes a ukázali jak se to hraje.

Říkal jsi, že jste investovali spoustu energie do ničeho. Dá se to tak říct?

Prakticky určitě. My jsme do toho vlítli, neměli jsme co ztratit, ale my jsme tam sice šli dobře ty první dvě střídání, ale jedna ztráta a bum. Jeli dva na jednoho, hráli prostě chytře. Ukázali nám to, rychle otáčeli hru a jakmile jsme ztratili puk, hned se otáčela hra k nám. Byl brejk a byli jsme zase u nás ve třetině. Hrabete se z toho a jdete střídat a oni mají zase puk na holi.

A když už jste se dostali před Frodla, překonat jste jej nedokázali…

Chytal dobře. Tam to bylo ale do prostřed brány na něj. Byly to sice šance, ale to za stavu 0:4 nebo 0:5 to už takhle nejde. Oni si věří a i kdyby tam spadl alespoň ten jeden gól, tak by to bylo fajn, že jsme se alespoň trefili. Ale to musíme dávat dříve. V první třetině nebo na začátku té druhé, tam jsme měli skórovat. Jinak to nešlo.

Přesilovky, to je tradiční téma…

Přesilovky? Taky… tam si nemusíme zase nic namlouvat. Tam jsme ani nezaložili v pásmu, byla tam snad jediná šance a to bylo celé.

U prvního inkasovaného gólu, tam byl sestřelený David Kvasnička, který blokoval a následně padl gól… jak jsi tu situaci viděl?

Super blok. Předvedl dobrý zákrok, super obětavost. Jenže zůstal klečet a to pravidlo je, že přerušuje až když jsme na puku. Shodou okolností Kvasňa tam ležel uprostřed a na druhé straně najednou vzniklo volno. Peter Čerešňák toho využil, dal pas na Kodýtka a ten měl úplně prázdnou bránu. Takže to si myslím, že byla smůla.

Jaroslav Kracík dal hattrick, ty jej dobře znáš. Co na ten počin říkáš?

Skvělý výkon, nemám k tomu co dodat. První byl blafák, jeho super ruce, klasika. Hodil ramena, nádhera. Pak ten třetí byl do prázdné, to neřeším. A ten druhý? Zase, parádní zbrždění na modré, Vojta Němec mu to tam poslal na střed a jel sám až do brány. Vikejř jako blázen, takže klobouk dolů.