Jan Schleiss burcuje: Musí se rubat, nekoukat na nic jiného

Vítkovický útočník Jan Schleiss byl z další domácí porážky, kde vítkovický celek určitě nebyl horším týmem, hodně skleslý. Jak by ne, Ostravané se na vedoucí gól hodně nadřeli a i přes množství dalších šancí jim do konce utkání žádná další branka nepadla. Další naděje na bodový zisk je čeká v neděli v Olomouci.

Honzo, ty dva zbytečné fauly a následné dva góly. Byly to ty klíčové momenty zápasu?

Dá se říct, že to bylo to samé jako zápas s Libercem. První třetina byla myslím si dobrá, hráli jsme dobře, hráli u nich. Oni sice dali dvě tyčky, ale my měli taky spoustu šancí. Začátek druhé třetiny to samé a pak blackout. Dvě minuty a zápas pro ně.

Co teda s tím?

Potřebujeme se naučit dostat tu váhu k nám a naučit se prostě vyhrávat. Chtít to vyhrát více a více. Myslím, že to co jsme dnes předvedli nebylo špatné, ale ty naše blackouty… jednou to jsou dvě minuty, jednou šest minut, minuta nebo dvě. Tohle musíme odstranit, nesmíme dostat dva rychlé góly za sebou a nechat si otočit zápas.

Nazval jsi to jako blackouty, co za tím vězí?

Těžké… těžké to je. Jsme zase dole, všichni víme o co se hraje. Nesmíme koukat na ostatní a na nic jiného. Potřebujeme tohle zahodit a od dalšího zápasu si ukázat co bylo dobře a co bylo zase špatně. I když každý už to ví, hrajeme to dlouho a každý ví jaké chyby tam jsou. Ale prostě se to zase stane. My teď potřebujeme ty chyby akorát eliminovat aby jich bylo méně. My jsme udělali zase o pár chybiček více a ty týmy nás za to dokážou potrestat. My ne, potřebujeme dát více gólů. Za prvé na jeden se nedá vyhrávat a pak když dáme dva nebo tři góly, hned bude ta hlava jinak nastavená. Potřebujeme výhru.

Jak je hlava nastavená teď v kabině?

Musí se rubat, tady už se nedá koukat jinam, takhle to je. Jsme tam namočení podle mě ty tři týmy, které se o to musí rvát. Zbytek se trošku dotahuje, ale nic není možné. Budu optimista, to tak je, vyhrajete pár zápasů a dotáhnete se nahoru. Naše fáze teď je vůbec nekoukat na ostatní a vyhrát.

Byl na tom Hradec tak dobře, že si zasloužil tři body. I Radek Smoleňák říkal, že Mountfield nehrál až tak dobře…

Asi měl pravdu, nemyslím si, že jsme byli nějak hrozní. Hráli jsme dobře, ale prostě dvě minuty nás potrestaly a oni pak už hráli jakoby zkušeně. Sice jsme tlačili a měli jsme tam přesilovku, ta byla sehraná dobře… a lidi ani nemuseli pískat. Šance byly, ale gól jsme nedali. A ten gól jsme nedali, oni dali.

V posledních utkáních dostáváte hodně branek v oslabení. Dá se na tom ještě zapracovat?

Je to těžké, frustrující. I když dneska si myslím, že ty další dvě oslabení jsme sehráli dobře. Ale ty rozhodující góly byly v těch ostatních. Tam jsme to dostali. Tam se asi musí jít přes ruce nebo já nevím, to už je skoro vražda. Zase si na to musíme sednout. Jak říkáš, každý to mele dokola, ale tak to je. Musíme na to sednout znova a prolomit to.