HC VÍTKOVICE RIDERA – O kapku lepší hokej

České profesionální kluby se spojily v celorepublikovém projektu nazvaném O kapku lepší hokej, aby podpořily boj s leukémií. Symbolem projektu je oranžová barva.

Hokej – národní sport, který má sílu spojovat a pomáhat. Právě díky tomu vzniknul projekt pojmenovaný O kapku lepší hokej. Stejně jako k hokeji nepatří jen výhry i v životě není vždy veselo. Díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje se náš klub stejně jako všechny ostatní v Tipsport Extralize, ale také Chance Lize, připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Konkrétně půjde o podporu boje s leukémií, která je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem se stanou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejky nebo přelepky na helmách.

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15. února 2020. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech, včetně OSTRAVAR ARÉNY v pátek 14. února proběhne též dobročinná sbírka. Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu také získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu budou fanoušci včas informováni.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu okapkulepsihokej.cz. Sledujte také naše sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej.

Projekt vznikl pod záštitou oficiálního marketingového partnera Tipsport Extraligy a Chance Ligy společnosti BPA sport marketing.

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719