Marcel Barinka: Když nedáme gól v pět na pět, vyhrát se nedá

Dvaadvacetiletý útočník Marcel Barinka se po svém příchodu do Vítkovic zařadil k nejproduktivnějším hráčům. Jenže ani jemu se nakonec v sérii s hradeckým Mountfieldem nepodařilo najít recept na skvěle chytajícího brankáře Paříka. Barinka  si ve třech utkáních připsal jedinou asistenci a své první extraligové play off tak nemůže považovat za úspěšné.

Marceli, jak vidíš ze svého pohledu průběh celé série? Proč to nedopadlo?

Ani nevím, co bych k tomu řekl. Když nedáme gól v pět na pět tak se vyhrát nedá. Nezbývá nám nic než pogratulovat soupeři, protože myslím si, že nás přehrávali a byli lepší.

V čem byl ten rozdíl?

Asi ve všem. Ať už jak nás forčekovali, chodili strašně agresivně ať už v oslabení nebo při hře pět na pět. U většiny puků byli první, takže v těch situacích jeden na jednoho byli silní a na to my jsme nedokázali zareagovat.

Loni jste tu sérii dokázali vyrovnat, věřili jste tomu i teď za stavu 0:2?

Určitě, snažili jsme se to vyburcovat, i když to bylo 2:0. I když jsme prohrávali, tak jsme pořád věřili. Snažili jsme se to nakopnout, ale bohužel se to nepovedlo.

Ve všech zápasech jste zabrali až na konci. V čem hledat příčinu, že obrat nevyšel?

Určitě to bylo pozdě. Že jsme tam dali jeden gól, to s nimi vůbec nezamávalo, že bychom si pak vytvořili nějaký tlak. Gól přišel pozdě na to, abychom to stihli nastartovat. Bohužel to nevyšlo.

Zdráhal s Fridrichem měli podobnou šanci jako u gólu už v první třetině. Asi by ten zápas probíhal jinak, souhlasíš?

Možná, že kdyby tam něco spadlo, že by ten zápas vypadal jinak. Ale jak říkám, myslím si, že vyhráli zaslouženě. Přehrávali nás.

Co říkáš na výkony Paříka?

Držel je. Neřekl bych, že tam měl nějaké zázračné zákroky, ale bylo vidět, že si věří a že tomu týmu se snaží pomoct. Zachytal dobrou sérii.

Na druhé straně je potřeba vyzdvihnout také výkony Lukáše Klimeše, který vás držel, je to tak?

O tom se nemusíme asi bavit, že Klimson tady odvedl parádní sezonu a teď na konci nás držel až do posledního zápasu. Můžeme mu jen poděkovat za to, jaké výkony odváděl.

Finiš základní části jste měli hodně dobrý, takže rychlé vypadnutí je asi zklamáním.

Určitě je to obrovské zklamání. Na konci jsme najeli na vítěznou vlnu, takže nás to mrzí o to více. Je to zklamání.

Jak ty sám tedy hodnotíš tvůj příchod do Ostravy. Jaké jsou tvé dojmy?

Teď se to asi těžko hodnotí, skončila nám sezona. Potřebuju, aby mi to v hlavě trochu sedlo a potom bych to nějak více zhodnotil.