Esport Vítkovic slaví postup do play off! V sobotu bitva s Budějovicemi

Foto: esporthokej.cz

Esportový tým HC VÍTKOVICE RIDERA postoupil do play off Esport Hokejové Ligy a v sobotu v rámci předkola vyzve v boji o všechno České Budějovice.

V sobotu 24. února odstartuje play off Esport Hokejové Ligy – oficiální esportové soutěže Tipsport Extraligy, které se účastní všechny kluby naší klasické hokejové nejvyšší soutěže. Poprvé od vzniku ligy v roce 2019 se do play off probojoval i tým Vítkovic.

„Před sezonou jsme posílili. Získali jsme z Olomouce Ondreje Jurašiho. A dali jsme si za cíl, že chceme konečně prolomit tu smůlu z předchozích let a poprvé postoupit do play off,“ hlásí kapitán esportového týmu Vítkovic David Ranocha hrající pod přezdívkou „Chupibear93“.

„Na druhou stranu ale musím přiznat, že jsme trochu zklamaní, protože jsme očekávali více. Chtěli jsme být do nejlepší šestky, maximálně osmičky. Desáté místo je sice historický úspěch, ale má to trochu pachuť. Jsme si vědomi, že některé zápasy jsme jednoduše měli vyhrát,“ přiznává Ranocha.

Vítkovický tým, kromě kapitána Davida Ranochy, tvoří ještě Ondrej „Aigeu“ Juraši a Radek „RK16“ Kares. Juraši v minulosti působil naposledy v Olomouci, před touto sezonou jej ale zlanařily Vítkovice a udělaly dobře, Aigeu se ukázal jako jeden z klíčových faktorů pro zisk 15 bodů ve 13 utkáních. Radek Kares je zase draftovou volbou Vítkovic, první volbou draftu 2023.

„S Ondrejem se známe už delší dobu. Loni táhl Olomouc a vlastně díky němu se dostala až do čtvrtfinále. Nejdříve jsem ani nedoufal, že by se nám mohlo podařit jej přetáhnout, ale vyšlo to. Radek je nováček, doposud jsem o něm nevěděl, nicméně kvalifikací prošel suverénně, a tak jsme po něm v draftu sáhli. Má potenciál,“ zmínil David Ranocha v rozhovoru pro server hokej.cz.

Základní část EHL skončila, vyhrály ji Pardubice. Vítkovice se protlačily do play off na desátém místě a v sobotu je čeká předkolo play off proti Českým Budějovicím. „Upřímně jsem čekal, že Motor bude o něco výše. Hra se ale změnila a fungují jiné mechanismy. V základní části jsme s nimi hráli vyrovnaně. Bude to těsná série, ale myslím, že jsme připravení dobře a věřím, že postoupíme,“ míní sebevědomě kapitán vítkovického esportového týmu.

Předkolo play off Esport Hokejové Ligy se hraje v sobotu 24. února. Oproti minulé sezoně se série hraje na dva vítězné zápasy, navíc už na nové verzi hry NHL.

Předkolo Esport Hokejové Ligy je naplánováno na sobotu 24. února. Všechny zápasy budete moct sledovat na tomhle odkaze.

Předkolo Esport Hokejové Ligy

Sobota 24. února: