Dorostenecký Ostrava Cup pro Košice, Vítkovice třetí

Týden po svých starších kolezích si o pohár města Ostravy zahráli také dorostenci. Mezinárodní turnaj Ostrava Cup, hraný atraktivním zdvojeným systémem, vyhráli hráči Košic. Stříbro putuje do Popradu. Domácí Vítkovice v dramatickém závěru udržely bronzovou příčku.

Pět týmů ze dvou zemí, česká a slovenská mládežnická špička, atraktivní dvojitý systém. Dorostenecký Ostrava Cup 2018 se vydařil. Ve dvou dnech sváděli mladí hokejisté na ledě Multifunkční haly tuhé boje a prakticky do posledního utkání nebylo nic jasné.

Dorostenecký Ostrava Cup se hrál atraktivním systémem. Zápasy se hrály pouze na dvě dvacetiminutové části, výsledek každé části se přitom započítával jako samostatný výsledek zápasu. Každý tým tak reálně sice odehrál čtyři utkání, ale výsledkově osm. Prim hráli Slováci z Košic a Popradu, kteří si díky výbornému prvnímu dni zajistili dobrou výchozí pozici. Boj o bronz mezi domácími Vítkovicemi a Třincem měl až do posledního duelu neskutečný náboj. Ostravanům přitom v průběhu turnaje odjela skupina reprezentantů, takže do závěrečných zápasů už klíčoví hráči nemohli nastoupit. Spoluhráči je ale zastoupili skvěle. Už jistého vítěze turnaje Košice přehráli 3:0 a tím si jasně řekli o třetí příčku. Vše měl v rukou v posledním dvojduelu Třinec, který ale musel dvakrát vyhrát nad Mladou Boleslaví. Škodováci ani z posledního místa utkání nevzdali, první souboj vyhráli 2:0 a tím potvrdili bronz pro Vítkovice.

Ostrava Cup 2018 se uskutečnil za podpory statutárního města Ostrava a také za přispění Moravskoslezského kraje.

Ostrava Cup 2018

4. HC Oceláři Třinec
5. BK Mladá Boleslav

All stars turnaje