Dorostenci těsně nestačili na Slavii. V úterý doma derby s Třincem

Pouze jeden zápas odehráli dorostenci Vítkovic v tomto týdnu. Mladí Ostravané nestačili v Praze na Slavii 1:2. V úterý je čeká domácí derby s Třincem.

Víkend měli svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka volný. Svůj jediný zápas v rámci posledního kompletního lednového týdne odehráli už v úterý v Praze na ledě Slavie.

Sešívaní byli velkým favoritem utkání, které se nakonec proměnilo ve velkou vyrovnanou bitvu. Byli to domácí, kdo se ujal vedení už v 10. minutě. Vítkovičtí, ačkoli ztráceli gól, byli střelecky stejně aktivní a i herně se Pražanům vyrovnali. Klíčové pro konečný výsledek bylo, že Ostravané nebyli schopní své šance využít. Slavia svůj náskok umocnila v úvodu třetí třetiny a překážka před modro-bílými byla ještě větší. Naději a odhodlání ale neztratili, v 58. minutě se jim podařilo snížil z hole Svozila a závěr utkání tak měl o dramatickou zápletku postaráno. Vyrovnat se ale Vítkovickým už nepodařilo. Slavia vyhrála těsně 2:1 a šestou výhrou v řadě se posunula do čela tabulky nadstavbové skupiny O pořadí v play off.

Vítkovičtí dorostenci jsou na 5. příčce lepší skupiny a v úterý je čeká domácí derby s Třincem. Program týdne tím ale rozhodně nekončí, v pátek 2. února hostí modro-bílí doma Slavii a v sobotu České Budějovice.

Extraliga dorostu

HC Slavia Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 10. Egart (Holejšovský), 41. Kucharčík (Matějovský, Tittl) – 58. Svozil (Daněk, Plško). Rozhodčí: Žižka – Sýkora, Bertlík. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 47. Střely na branku: 34:34.

HC Slavia Praha: Höhlig – Labuzík, Pšenička, Lorenz, Marek, Hess – Tittl, Kucharčík, Matějovský – Šámal, Tichý, Švancar – Egart, Holejšovský, Oh

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Kusak, Hofman, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Zachariasz, Man