Dorostenci sahají po postupu

Vítkovičtí dorostenci jsou krůček od postupu do lepší nadstavbové skupiny. Mohli o něm rozhodnout už o tomto víkendu, ale jistotu jim zkalil nezdar v městském derby s Porubou.

Předposlední soutěžní víkend základních skupin extraligy dorostu měl pro Vítkovice sladko-hořkou příchuť. Ze dvou utkání vytěžili svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka tři body.

Ve čtvrtečním zápase to byla jednoznačná záležitost. Na domácím ledě Vítkovičtí doslova smázli Pardubice. V první třetině se prosadili hned třikrát, ve druhé čtyřikrát. Pouze třetí dějství bylo z pohledu výsledku vyrovnané. Dynamo dostalo v Ostravě těžkou opožděnou mikulášskou nadílku, modro-bílí zvítězili 8:2.

V sobotu se pak vítkovičtí mladíci představili na ledě Poruby v městském derby. Ačkoli Poruba není v soutěži mezi favoritem, na rivala umí a prokázala to i nyní. Po bezbrankové první třetině rozjela porubská ofenziva brankovou druhou část a v rozmezí 12 minut si červeno-bílí vybudovali čtyřbrankový náskok. Na to už Vítkovičtí jen těžko reagovali, i když ve 43. minutě snížil Douda. Porubští krátce na to znovu udeřili a stanovili konečný výsledek 5:1 v neprospěch modro-bílých.

Následující víkend je poslední v základních skupinách. Vítkovice jsou aktuálně na 4. místě, tedy na pozicích top5, které zajišťují účast v lepší nadstavbové skupině a hlavně v play off. Na šestou Kometu mají náskok 5 bodů, takže postup mají Vítkovičtí jednoznačně ve svých rukách. Na programu mají již jen ve čtvrtek 14. prosince domácí duel se Zlínem (17:00) a v sobotu 16. prosince zamíří do Jihlavy (15:45).

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice
8:2
(3:0, 4:1, 1:1)

Branky: 4. Svozil (Daněk, Douda), 5. Hofman (Nazad), 7. Hofman (Drábek, Zatloukal), 28. Zatloukal (Daněk), 29. Nazad (Fasner, Daněk), 34. Svozil (Vítek) 37. Mareš (Zachariasz, Sedlák), 45. Sedlák (Mareš) – 21. Korec (Joska, Řehořek), 56. Úlehla (Tvrdík). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Bartek . Vyloučení:2:4 . Využití:2:1 . Diváci: 186. Střely na branku: 50:23.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Zatloukal, Drábek, Vítek, Kisza, Sedlák, Fojtík, Szarowski – Hofman, Fasner, Nazad – Daněk, Svozil, Douda – Mareš, Zachariasz, Max. Man – Rončka

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (29. D. Valášek) – Ruml, Křečan, Řehořek, Úlehla, Koudelka, Jaroš – Lempach, Rolinek, Tvrdík – Joska, Korec, P. Tvrdík – M. Novák, Mikeska, Drábek – Šimonek

HC RT Torax Poruba – HC VÍTKOVICE RIDERA
5:1
(0:0, 4:0, 1:1)

Branky: 25. S. Stasjuk (Skorochod), 31. Václavek (S. Stasjuk, Skorochod), 37. Skorochod (Ignatěnko), 37. T. Vehovský (Michalík), 47. S. Stasjuk (Skorochod) – 43. Douda (Fasner, Kisza). Rozhodčí: Kapitanov – Hanzlík, Smetková. Vyloučení: 2:5, navíc Zatloukal (VIT) 10 OT. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 28:29.

HC RT Torax Poruba: Láryš – Noga, S. Stasiuk, Korbel, Michalík, Planka – Ostřížek, T. Vehovský, Skorochod – Dietrich, Bobok, Dragon – Ignatěnko, Václavek

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga (41. Špírek) – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza, A. Vítek – Svozil, A. Daněk, Plško – Douda, Zachariasz, Max. Man – M. Mareš, Fasner, Nazad – M. Hofman.