Dorost vyhrál v Budějovicích a je krok od čtvrtfinále

Středečními zápasy odstartovalo play off Exraligy dorostu. Vítkovičtí hráči vyzvali v předkole České Budějovice a na ledě Motoru zvítězili v prvním zápase 1:0. Série na dvě vítězství se nyní přesouvá do Ostravy a modro-bílí mohou v pátek zpečetit svůj postup.

Dorostenci Vítkovic rozehráli play off extraligy vítězně a jsou na půli cesty ve čtvrtfinále. Svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka odstartovali sérii předkola v Českých Budějovicích. Vyhráli tam 2:1. Bitva o čtvrtfinále se hraje na dvě vítězství a nyní se přesouvá do Ostravy, kde mají modro-bílí šanci využít domácího prostředí a zpečetit postup.

Vzhledem k tomu, že se předkolo Extraligy dorostu hraje na dvě výhry, začíná se netradičně na ledě hůře postaveného celku. Tím v sérii mezi Vítkovicemi a Budějovicemi byl Motor. Systém je takový, že se začíná sice na ledě hůře postaveného, ale odveta a především případný rozhodující třetí zápas se hraje na půdě lépe umístěného, což je nesporně pro případný klíčový duel výhoda. Na jihu Čech se ve středu odehrála pravá play off bitva, vyrovnaná, otevřená, kterou rozhodují nepatrné detaily. Úvod byl raketový. Vítkovičtí otevřeli skóre Doudou už po minutě a půl hry. Za dalších 40 sekund bylo už srovnáno, to se v přesilovce za domácí prosadil Lev. Skóre se ustálilo na stavu 1:1 a rozjela se přetahovaná. Druhá perioda gól nepřinesla. Až v první část třetí třetiny. Vítkovičtí využili tlaku v útočném pásmu. Daněk našel zpoza brány v předbrankovém prostoru volného Olafa Zachariasze, který vstřelil rozdílovou a nakonec i vítěznou branku prvního utkání předkola play off.

Nyní se série na dvě vítězství přesouvá do Ostravy. Na ledě Multifunkční haly se druhé utkání série mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Banes Motor České Budějovice bude hrát v pátek 15. března od 17 hodin. Případné třetí utkání by se hrálo znovu v Ostravě, a to hned v sobotu od 15 hodin (tentokrát v OSTRAVAR ARÉNĚ).

Extraliga dorostu – PLAY OFF

PŘEDKOLO

Banes Motor České Budějovice – HC VÍTKOVICE RIDERA
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)

Stav série: 0:1

Branky: 3. Lev (Koníř, Mařík) – 2. Douda (Hofman, Mareš), 47. Zachariasz (Daněk, Rončka). Rozhodčí: Svobodová, Červenka – Teršíp, Kubas. Diváci: 150. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:36.

Banes Motor České Budějovice: Novák – Matějka, Schmied, Jaroš, Blažek, Benák, Smejkal – Koníř, Lev, Fleischman, Mařík, Novotný, Čečetka, Hřebejk, Muška, T. Přibyl, O. Přibyl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Man, Mareš, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Douda, Zachariasz, Hofman