Banner Promo

Dominik Lakatoš: To, co jsme převedli, bylo strašně málo

Datum publikování:

Kapitán Vítkovic Dominik Lakatoš svou jedenáctou brankou v sezoně poslal Vítkovice v derby do dvoubrankového vedení. Po jeho brance se zdálo, že modro-bílí dokázali zlomit Třinec a půjdou si za bodovým ziskem. Jenže právě po faulu Lakatoše Oceláři ještě v první třetině snížili na rozdíl jediné branky. Lakatoš byl hodně vidět také po třetí brance Ocelářů, kterou muselo posvětit video po vítkovické trenérské výzvě, jenže sudí Mrkva s Hradilem byli neoblomní. S vidinou pokuty za komentování výkonu rozhodčích se však do obsáhlejšího hodnocení sporné situace před novináři nepouštěl.

Dominiku, vy jste dnes měli skvělý vstup do utkání, ale naopak ta druhá třetina vám hrubě nevyšla, čím to?

Nevím. To co jsme předvedli, bylo strašně málo. Nevím, jestli jsme si mysleli, že budeme Třinec učit hrát hokej, nebo nevím, co jsme si mysleli v tom laufu po dobrém začátku utkání. Pak se nám to zase nesmyslně našimi chybami sesypalo. Dávali jsme soupeři spoustu přesilovek a dali nám z toho dva góly. Nedokázali jsme na to zareagovat. Pak když jsme měli hrát co nejvíce jednoduše, tak jsme to začali tahat sami a brát to každý na sebe, to dneska nebyla ta cesta. Pogratulujeme soupeři, dnes vyhráli. Máme před sebou stále dost zápasů a musíme se připravovat na to play off, protože tohle bylo prostě málo.

Mohlo to být tím, že jste po tom začátku byli moc namlsaní? Ve druhé třetině jste museli řešit spoustu třineckých přečíslení.

Já nevím, co jsme si mysleli. To je pořád dokola, i v tom prvním domácím zápase s Třincem nám jezdili sami. My přesně víme, jak hrají, ukazujeme si to, připravujeme se na to a pak nám jedou šestkrát dva na jednoho a třikrát sami na branku. Já si to nedokážu vysvětlit, nemám na to odpověď. My musíme být odvážnější a více pracovat na systémových věcech.

Jak jsi viděl ten třetí gól, který byl i přes vítkovickou trenérskou výzvu uznán?

To je asi úplně jedno, jak já jsem ho viděl, gól platí.

Reklamoval jsi u rozhodčích to, co signalizoval Lukáš Klimeš tedy, že byl zasažen do betonu?

Ano, přesně tohle jsem mu říkal. Vyvrátil mi to.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761