Docela povedený výkon, zhodnotil kanonádu s Trenčínem Tobias Lindberg

Foto: Petr Kotala

Švédský forvard Tobias Lindberg se úspěšně zabydlel na středu útočné formace s Janem Bernovským a Petrem Fridrichem. Nově složená trojice se zatím v přípravě jeví velice dobře a hlavně produktivně, což dokázali i v zápase s Trenčínem (7:2). I když jde stále ještě o přípravu, sám Lindberg přiznává, že jej to s rychlými mladými křídly ve formaci velice baví.

Výhra 7:2 nasvědčuje dominantní výkon Vítkovic, jaký byl zápas s Trenčínem pohledem hráče z ledu, jak jej hodnotíš?

Myslím, že jsme měli velice silnou první třetinu, díky které jsme se nasměrovali k takto vysokému vítězství v tomto utkání. Ale musím přiznat, že to přece jen bylo trochu nahoru a dolů. Trenčín se snažil hrát jednoduše a dorážet na nás. My jsme to ale zvládli udržet pod kontrolou a pokud bych měl zápas shrnout úplně ve zkratce, tak řekl, že to byl z naší strany docela povedený výkon.

Vstřelil jsi dvě branky, na dvě nahrál. Povedený zápas i pro tebe osobně?

Naše lajna se do toho dostala velice rychle. Byli jsme silní v útočném pásmu a tlačili jsme se do skórován. Jo, bylo to dobré. Jak už jsem řekl, po většinu času jsme hráli velice dobře, ale upřímně přiznám, že v některých momentech jsme nebyli až tolik důslední, jak bychom měli být.

Přesto jste utkání kontrolovali a ani tyto vaše menší výpadky neměly vliv na konečný výsledek i celkový dojem z utkání…

Ano, to je pravda. To je to, co zdobí silné týmy. Nejde hrát pořád jen to nejlepší, co umíte, ale pokud přijde pokles nebo výpadek, silné týmy dokážou i tak najít cestu k vítězství. A to je součástí celkového týmového výkonu. Jsem rád, že se nám to v tomto utkání také povedlo.

Není to první zápas, ve kterém se tvá formace s Petrem Fridrichem a Janem Bernovským na křídle prosadila a byla hodně vidět. Vypadá to, že jste našli velice dobrou chemii ve vašem útoku, souhlasíš?

Jo, za sebe můžu říct, že si spolupráci s Frigem a Bernym docela užívám. Oni jsou velice chytří hráči, rychlí, hbití. Na druhé straně, když se tvoří nová formace, musíte věnovat opravdu dost času a úsilí tomu, abyste se naučili, jak se kdo pohybuje, jak na ledě přemýšlí, abyste si pak dokázali vyhovět. A to se snažíme od doby, kdy nás trenéři dali spolu do jedné formace. Troufnu si říct, že se nám to daří a i v tomto utkání to bylo vidět.

Je stále příprava a tato utkání se dají rovněž popsat jako přátelská, nicméně zápas s Trenčínem moc přátelsky nevypadal. Řada tvrdých střetů, soubojů. I ty ses několikrát účastnil hrozící šarvátky, čím to?

Já jsem toho názoru, že takhle by se měl prostě hokej hrát v každém utkání. Nelze rozlišovat, že tohle je ligový zápas a tohle přátelský. Já to vnímám tak, že musíte být na sto procent koncentrován na utkání, takzvaně být v něm. Pokud tomu tak není, můžete se dostat do problémů, nehrajete, jak byste měli a zavání to podceněním a někdy i zraněním. A pokud se bavíme o tomto konkrétním zápase s Trečnínem, tak myslím, že to jasně ukazuje, jak jsme na tom jako tým. Že se dokážeme postavit jeden za druhého a bojovat za své spoluhráče.

Sezona je už velice blízko. Vítkovice mají v přípravě velice dobré výsledky, jak to vnímáte?

Ano, v přípravě máme dobré výsledky. Ale nejde to přeceňovat. Vždy chcete vyhrávat, to je jasné, ale předzávodní období není důležité, z pohledu výsledků vůbec. Můžete mít přípravu nula – jedenáct a v sezoně budete vyhrávat jeden zápas za druhým, nebo obráceně v létě všechno vyhrajete a pak se v lize trápíte. Takže to hlavní, co si z přípravy chceme odnést, je to, že se každý hráč cítí dobře, je natěšený, zdravě sebevědomý. Že věří týmu, věří sobě. A to je něco, co si troufnu říct, že ve Vítkovicích cítíme. Takže uvidíme, jaká bude sezona, ale osobně věřím a moc si přeju, že bude úspěšná.

Tabulka A tým 2022/2023