Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Docela povedený výkon, zhodnotil kanonádu s Trenčínem Tobias Lindberg

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

Švédský forvard Tobias Lindberg se úspěšně zabydlel na středu útočné formace s Janem Bernovským a Petrem Fridrichem. Nově složená trojice se zatím v přípravě jeví velice dobře a hlavně produktivně, což dokázali i v zápase s Trenčínem (7:2). I když jde stále ještě o přípravu, sám Lindberg přiznává, že jej to s rychlými mladými křídly ve formaci velice baví.

Výhra 7:2 nasvědčuje dominantní výkon Vítkovic, jaký byl zápas s Trenčínem pohledem hráče z ledu, jak jej hodnotíš?

Myslím, že jsme měli velice silnou první třetinu, díky které jsme se nasměrovali k takto vysokému vítězství v tomto utkání. Ale musím přiznat, že to přece jen bylo trochu nahoru a dolů. Trenčín se snažil hrát jednoduše a dorážet na nás. My jsme to ale zvládli udržet pod kontrolou a pokud bych měl zápas shrnout úplně ve zkratce, tak řekl, že to byl z naší strany docela povedený výkon.

 

Vstřelil jsi dvě branky, na dvě nahrál. Povedený zápas i pro tebe osobně?

Naše lajna se do toho dostala velice rychle. Byli jsme silní v útočném pásmu a tlačili jsme se do skórován. Jo, bylo to dobré. Jak už jsem řekl, po většinu času jsme hráli velice dobře, ale upřímně přiznám, že v některých momentech jsme nebyli až tolik důslední, jak bychom měli být.

 

Přesto jste utkání kontrolovali a ani tyto vaše menší výpadky neměly vliv na konečný výsledek i celkový dojem z utkání…

Ano, to je pravda. To je to, co zdobí silné týmy. Nejde hrát pořád jen to nejlepší, co umíte, ale pokud přijde pokles nebo výpadek, silné týmy dokážou i tak najít cestu k vítězství. A to je součástí celkového týmového výkonu. Jsem rád, že se nám to v tomto utkání také povedlo.

 

Není to první zápas, ve kterém se tvá formace s Petrem Fridrichem a Janem Bernovským na křídle prosadila a byla hodně vidět. Vypadá to, že jste našli velice dobrou chemii ve vašem útoku, souhlasíš?

Jo, za sebe můžu říct, že si spolupráci s Frigem a Bernym docela užívám. Oni jsou velice chytří hráči, rychlí, hbití. Na druhé straně, když se tvoří nová formace, musíte věnovat opravdu dost času a úsilí tomu, abyste se naučili, jak se kdo pohybuje, jak na ledě přemýšlí, abyste si pak dokázali vyhovět. A to se snažíme od doby, kdy nás trenéři dali spolu do jedné formace. Troufnu si říct, že se nám to daří a i v tomto utkání to bylo vidět.

 

Je stále příprava a tato utkání se dají rovněž popsat jako přátelská, nicméně zápas s Trenčínem moc přátelsky nevypadal. Řada tvrdých střetů, soubojů. I ty ses několikrát účastnil hrozící šarvátky, čím to?

Já jsem toho názoru, že takhle by se měl prostě hokej hrát v každém utkání. Nelze rozlišovat, že tohle je ligový zápas a tohle přátelský. Já to vnímám tak, že musíte být na sto procent koncentrován na utkání, takzvaně být v něm. Pokud tomu tak není, můžete se dostat do problémů, nehrajete, jak byste měli a zavání to podceněním a někdy i zraněním. A pokud se bavíme o tomto konkrétním zápase s Trečnínem, tak myslím, že to jasně ukazuje, jak jsme na tom jako tým. Že se dokážeme postavit jeden za druhého a bojovat za své spoluhráče.

 

Sezona je už velice blízko. Vítkovice mají v přípravě velice dobré výsledky, jak to vnímáte?

Ano, v přípravě máme dobré výsledky. Ale nejde to přeceňovat. Vždy chcete vyhrávat, to je jasné, ale předzávodní období není důležité, z pohledu výsledků vůbec. Můžete mít přípravu nula – jedenáct a v sezoně budete vyhrávat jeden zápas za druhým, nebo obráceně v létě všechno vyhrajete a pak se v lize trápíte. Takže to hlavní, co si z přípravy chceme odnést, je to, že se každý hráč cítí dobře, je natěšený, zdravě sebevědomý. Že věří týmu, věří sobě. A to je něco, co si troufnu říct, že ve Vítkovicích cítíme. Takže uvidíme, jaká bude sezona, ale osobně věřím a moc si přeju, že bude úspěšná.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE16843135
2HC VÍTKOVICE RIDERA17914333
3HC KOMETA BRNO16840432
4HC Olomouc14730427
5BK Mladá Boleslav16533524
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >