Dobré tři body! Radoval se dvougólový navrátilec Guman

Letošní sezonu obléká dres Poruby, ale při rozsáhlé marodce si na něj vzpomněl jeho někdejší extraligový klub. Vítkovice povolaly na zápas v Olomouci do sestavy útočníka Tomáše Gumana, který příležitost chytil za správný konec a za důvěru se na Hané odvděčil dvěma klíčovými a rozhodujícími góly

Tomáši, jaký byl tvůj návrat do extraligy?

Seběhlo se to rychle. Dozvěděl jsem se to kolem desáté ráno, kdy mi to oznámili v Porubě, že pokud chci, tak můžu jít hrát za Vítkovice. Samozřejmě jsem řekl, že chci a takhle se to zrodilo.

Dva góly, rozhodující role, to vypadá na super zápas, souhlasíš?

Jo, dostal jsem spoustu prostoru od trenérů a jsem za to rád. Mohl jsem si zahrát a myslím si, že jsem tu důvěru trošku splatil. A dobré tři body.

Trošku skromnost po těch krásných gólech.

Tak já vím, že to byl prostě zápas. Uvidíme, co bude dál. Beru to tak, že jsem si to tady užil, pomohl jsem klukům, zahráli jsme si, vyhráli jsme za tři body a jedeme domů.

Jak se tvé góly seběhly?

Ten první gól tam Rosťa Marosz vybojoval puk, Marek Kalus to převzal, posunul mi to po modré a já jsem to přes beka hodil do branky. Moc jsem tomu nevěřil, ale viděl jsem to až v bráně, takže jsem o to větší radost jsem měl. U druhého gólu jsem věděl od začátku. Když jsem jel sám na bránu, věděl jsem, že si to potáhnu do bekhendu a pak mu to vrátím do forhendu.

Bylo podle tebe znát, že zbytek týmu hrál druhý zápas ve dvou dnech?

Byli úplně v pohodě, já si myslím, že ještě teď jsou někteří kluci čerství, že by mohl hrát. Zítra si myslím, že budou mít volno a odpočinou si a v neděli je další utkání.

První třetina byla vyrovnaná a pak jste to otočili ve svůj prospěch. Co se stalo, že jste to otočili?

Tak ta první třetina byla těžká. Tam celkově ten zápas byl náročný oproti té první lize. Je to fyzičtější, ty souboje jsou daleko náročnější, únavnější, ale kluci hráli výborně. Myslím si, že všichni odvedli tu svoji práci, kterou měli, a proto jsme to dotáhli do vítězného konce.

Klíčový gól byl asi ten v oslabení?

Jo, to byl ten na 3:1. Tam já jsem se hlavně modlil, abychom ho nedostali, protože já jsem si nebyl vůbec vědom, že bych udělal nějaký faul a pak jsem viděl, že nás poslal rozhodčí do tří. Tak jsem se hlavně modlil, ať nedostaneme. To, že to tam naštěstí vypadlo a dal jsem gól, byl jenom plus.

Cítili jste na domácích v těch jejich přesilovkách trochu křeč? Přece jen bez Krejčího jim to tam nelepilo.

Nevím, těžko posoudit. Já jsem viděl jeden zápas, já jsem neviděl jejich předchozí zápasy, ale myslím si, že tam měli pár nebezpečných střel. Naštěstí to Dolejš pochytal, takže můžeme být v klidu.

To se asi dobře naskakuje do týmu, který víceméně hraje dobře, než kdyby se plácal dole.

To každopádně. Hlavně já spoustu kluků znám už z doby, kdy jsem tady hrál nebo z jiných klubů, takže když jsem přišel do kabiny, bylo to úplně bezvadné a kluci mě vzali. Jde vidět, že jsou v pohodě a že jim to lepí a já jsem se na tom jenom svezl.

Bavili jste se o budoucnosti ve Vítkovicích, nebo jste řešili jen tento zápas?

Jak říkám, v deset ráno jsem se dozvěděl, že jdu hrát a dneska se vracím zase vybalovat tašku do Poruby, takže uvidíme, co bude. Nic jsem s nikým neřešil a uvidíme, co se bude dále dít.

Dva góly ale jsou dobrá příležitost, jak na sebe ukázat, nemyslíš?

To není otázka na mě, o tom musí rozhodnout jiní. Já si myslím, že jsem se trošku ukázal a uvidíme, jak to dopadne.

Takže bys extraligové pokračování přivítal?

Tak nevadilo by mi to, ale v Porubě máme taky rozdělanou práci, když se musíme dostat do play off a pak dojít co nejdál, takže je to těžké. Uvidíme, jak se domluví lidi, kteří nad tím mají správu a moc.