Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Další velký podnik pro dorostence. O víkendu bojují v Berlíně

Foto: Lukáš Filipec

Velký mezinárodní turnaj s názvem International hockey is diversity U17 trophy se o tomto víkendu hraje v Berlíně. Dorostenecký tým Vítkovic dostal na tento podnik pozvánku a v hlavním městě Německa se bude chtít předvést v nejlepším světle.

Pozvánka pro dorostenecký tým Vítkovic na turnaj v německém Berlíně znovu dokazuje, že ostravský klub má stále u našich západních sousedů a obecně v německy mluvících zemích velký zvuk. Turnaje International hockey is diversity U17 trophy se účastní čtyři celky. Kromě domácího Eisbären Berlin a Vítkovic také HS Riga (rovnající se téměř lotyšské reprezentaci do 17 let) a německý Düsseldorfer EG.

Berlínský turnaj je samozřejmě primárně hokejovou a sportovní záležitostí, nicméně má i společenský přesah. Jak už název napovídá, jde o podporu různorodosti a rozdílnosti, zaměřenou především na boj proti rasismu. Oficiální heslo turnaje je „Check racism out of hockey“, tedy volně přeloženo vyžeň rasizmus z hokeje.

Pozadí turnaje a veškeré sociální vlivy z něj plynoucí jsou jedna pozitivní a žádoucí věc, nicméně pro dorostence ze tří zemí a čtyř klubů jde především o pořádnou porci sportovního zápolení. „Těšíme se a chceme se ukázat v tom nejlepším světle. S Berlínem jsme již v minulosti navázali dobré vztahy a jsme rádi, že naše spolupráce a přátelství trvá. Eisbären je v německém hokejovém prostředí velký pojem a stejně zvučně v něm vnímají jméno Vítkovic. I proto chceme předvést to nejlepší, i když jde stále o přípravu, reprezentujeme Vítkovice, Ostravu, Česko. Tak to vnímáme a tak se také chceme prezentovat,“ vzkázal trenér dorostu HC VÍTKOVICE RIDERA Jan Vavrečka, který vede tým společně s kolegou Darkem Stránským.

Ostravané vyrazili do Německa ve čtvrtek. Turnaj ve Wellblechpalastu v Berlíně-Hohenshönhausenu pro ně začíná v pátek v 10:30 hodin bitvou s Rigou. Ještě týž den vyzvou od 16:30 domácí Eisbären a v sobotu v 8 hodin ráno je čeká zápas s Düsseldorfem. Následuje semifinále dle umístění v tabulce. Podnik vyvrcholí v neděli zápasy o třetí místo a finále.

 

 

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary15602720
11HC VERVA Litvínov15512719
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716
13Bílí Tygři Liberec15404716
14Rytíři Kladno15132911
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >