Další velký podnik pro dorostence. O víkendu bojují v Berlíně

Foto: Lukáš Filipec

Velký mezinárodní turnaj s názvem International hockey is diversity U17 trophy se o tomto víkendu hraje v Berlíně. Dorostenecký tým Vítkovic dostal na tento podnik pozvánku a v hlavním městě Německa se bude chtít předvést v nejlepším světle.

Pozvánka pro dorostenecký tým Vítkovic na turnaj v německém Berlíně znovu dokazuje, že ostravský klub má stále u našich západních sousedů a obecně v německy mluvících zemích velký zvuk. Turnaje International hockey is diversity U17 trophy se účastní čtyři celky. Kromě domácího Eisbären Berlin a Vítkovic také HS Riga (rovnající se téměř lotyšské reprezentaci do 17 let) a německý Düsseldorfer EG.

Berlínský turnaj je samozřejmě primárně hokejovou a sportovní záležitostí, nicméně má i společenský přesah. Jak už název napovídá, jde o podporu různorodosti a rozdílnosti, zaměřenou především na boj proti rasismu. Oficiální heslo turnaje je „Check racism out of hockey“, tedy volně přeloženo vyžeň rasizmus z hokeje.

Pozadí turnaje a veškeré sociální vlivy z něj plynoucí jsou jedna pozitivní a žádoucí věc, nicméně pro dorostence ze tří zemí a čtyř klubů jde především o pořádnou porci sportovního zápolení. „Těšíme se a chceme se ukázat v tom nejlepším světle. S Berlínem jsme již v minulosti navázali dobré vztahy a jsme rádi, že naše spolupráce a přátelství trvá. Eisbären je v německém hokejovém prostředí velký pojem a stejně zvučně v něm vnímají jméno Vítkovic. I proto chceme předvést to nejlepší, i když jde stále o přípravu, reprezentujeme Vítkovice, Ostravu, Česko. Tak to vnímáme a tak se také chceme prezentovat,“ vzkázal trenér dorostu HC VÍTKOVICE RIDERA Jan Vavrečka, který vede tým společně s kolegou Darkem Stránským.

Ostravané vyrazili do Německa ve čtvrtek. Turnaj ve Wellblechpalastu v Berlíně-Hohenshönhausenu pro ně začíná v pátek v 10:30 hodin bitvou s Rigou. Ještě týž den vyzvou od 16:30 domácí Eisbären a v sobotu v 8 hodin ráno je čeká zápas s Düsseldorfem. Následuje semifinále dle umístění v tabulce. Podnik vyvrcholí v neděli zápasy o třetí místo a finále.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613