Bukarts přijde o olympiádu. Stopku vystavila Dotchinova sekera

Zlomený prst, dlouhá rekonvalescence, neúčast na olympijských hrách. Takový je výsledek seknutí kladenského hráče Jake Dotchina do ruky útočníka Vítkovic Robertse Bukartse v závěru pátečního zápasu.

Lotyšský útočník Roberts Bukarts přijde o účast na olympijských hrách a s největší pravděpodobností bude chybět až do konce základní části i Vítkovicím. Za vše může seknutí kladenského hráče Jake Dotchina v závěru pátečního utkání mezi Vítkovicemi a Kladnem.

„Roberts dostal v závěru zápasu sekyru do oblasti ruky. Okamžitě po tomto zásahu putoval na ošetřovnu a následně musel na rentgen a další vyšetření. Lékaři zjistili, že má komplikovanou zlomeninu prstu. To znamená, že nebude moci reprezentovat Lotyšsko na olympiádě a čeká jej dlouhá rekonvalescence. Původní odhady počítají s tím, že minimálně do konce základní části nebude moci hrát,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Pro Bukartse měl být zápas s Kladnem posledním před olympiádou, v průběhu tohoto víkendu se měl přesunout do Lotyšska na sraz reprezentace a následně s výpravou odletět do Pekingu na zimní olympijské hry jako jeden z klíčových hráčů lotyšské reprezentace.

Tabulka A tým 2022/2023