Rychlým obkroužením Růžičkovy branky a zasunutím puku do ní nasměroval útočník Ondřej Roman Vítkovice k vítězství. Ostravanům se podařilo prolomit sérii neúspěchů a vrátit Pardubicím pět dní starou porážku. Navrátilec ze zámoří Roman se pod výhru podepsal nejen druhým letošním gólem, ale i obětavou hrou, stejně jako jeho spoluhráči.
Podruhé v sezoně jsi skóroval, vyhráli jste. Byl z tvého pohledu zápas s Pardubicemi prozatím tvým nejlepším po návratu ze zámoří?
Já myslím, že výsledkově určitě, ale herně bylo možná pár lepších, i když mi to tam nespadlo. V tomto utkání se mi ale střelecky dařilo a podle výsledku je to určitě zatím můj nejlepší zápas.
Svou brankou jsi nastartoval tým k cestě za vítězstvím. Byla to rychlá a efektní šance...
Lukáš Klimek vystřelil na beton gólmana, puk se odrazil na mantinel. Já jsem viděl, že je brankář vyjetý a bokem za bránu, takže jsem se to snažil co nejrychleji sebrat a poslat z druhé strany do branky. Vyšlo to. Nevím, jestli se tam Růžička zapomněl. Viděl jsem jej, že je hodně vyjetý. Ruda Huna stál před brankou, takže nevím, jestli tam o sebe zavadili, ale určitě nebyl v pozici, ve které asi měl být. Využil jsem toho, ale díky bohu za to.
Po sérii porážek jste se dokázali prosadit i herně proti silnému a po předešlých vítězstvích také sebevědomému soupeři, který má v první pětce tři hráče z NHL. Čím to podle tebe bylo?
Hlavně jsme dodržovali pokyny, které nám trenér Trličík před zápasem dal, a na Pardubice to platilo. Důležité bylo, že se nám podařilo dát první dva góly, kterými jsme se svým způsobem uklidnili a začali si věřit. Měli jsme sice v dalším průběhu zápasu šancí na další dva nebo tři góly a Pardubice nás dvakrát málem dotáhly, ale Roman Málek nás výborně podržel a i bránící hráči dokázali udržet soupeře od vyrovnání, takže to vyšlo.
Z předešlých osmi zápasů jste prohráli sedm, což není určitě ideální bilance. Před utkáním s Pardubicemi visela ve vzduchu možnost druhé čtvrté porážky v řadě. Cítili jste určitý tlak na sebe, že tentokrát už jednoduše musíte vyhrát?
Já si myslím, že nějaký tlak jsme na sobě pociťovali, i sami na sebe jsme určitý tlak vyvíjeli. Ale zase na druhé straně naše předvedená hra určitě nebyla úplně špatná. Pokud dodržíme a dodržujeme pokyny trenéra, tak nám to jde a myslím, že se nám začne dařit i střelecky a výsledky a vítězství začnou přicházet. Věřím, že se to otočí.
Z čeho podle tebe pramení ta neutěšená koncovka? Je to o sebedůvěře, je to v hlavách?
Neřekl bych, že je to o sebedůvěře, ale když se takhle nedaří, tak hodně z nás jde před branku s tím, že prostě vše musí jít do branky. Hrajeme pak možná, dalo by se říci, zbrkle nebo ukvapeně. Jindy bychom si třeba počkali, nebo udělali krok jinam, jenomže se špatnými výsledky přišla určitá nervozita a snaha toho co nejvíce dostat do branky. Proti Pardubicím jsme uspěli a já doufám, že právě teď se to otáčí a že už se nám začne dařit.
V utkání jsi se jednou střelecky prosadil, ale mohl jsi i dvakrát, v polovině zápasu jsi v oslabení ujel a v rozhodující chvíli jsi byl faulován. Fanoušci se celkem logicky dožadovali trestného střílení...
Z mého pohledu to bylo tak, že se pardubickému hráči nějak zašmodrchal puk už na modré čáře, takže jsem mu ho vypíchl. Už tam ale podle mě byl faul, protože když jsem se ho snažil obskočit, tak se na mě pověsil. Podařilo se mi ujet mu, když jsem zakončoval, tak jsem cítil hákování, které mě rozhodilo. Ale tak jsem to cítil já, nebudu hodnotit, jestli to mělo být trestné nebo ne. Rozhodčí tu situaci posoudil takhle, takže teď po zápase už s tím nic nenadělám. Vyhráli jsme a to je důležité. Kdybychom to nedotáhli do vítězného konce, štvalo by mě to asi více.
Každopádně Pardubice máte vítězně za sebou, myslíš, že by tento vydřený zápas mohl být tím zlomovým, který tým nasměruje za lepšími výsledky?
Takový zápas je nejlepší na takové špatné výsledky. Další zápas hrajeme v pátek doma se Spartou. Já nevím, jak s ní hráli kluci minulý rok, ale letos Sparta nemá zatím moc dobrou sezonu, takže doufám, že my budeme pokračovat v tom hokeji, který jsme předváděli proti Pardubicím a že výsledkově na něj taky navážeme. Pokud budeme plnit pokyny trenérů, budeme dodržovat systém, myslím, že by to mohl být dobrý odrazový můstek na vítěznou vlnu, kterou jistě fanoušci očekávají.