Banner Promo

Zklamaný Roman Szturc: Dobře hrát čtyřicet minut je prostě málo

Datum publikování:

Vítkovický forvard Roman Sztrurc sice v oslabení nakopnul soubor v modro-bílém gólem z brejku, jenže další branku již Ostravané za záda třineckého gólmana Strmeně nepřidali. Po úterním vítězství z horkého ledu v Třinci se tak druhý triumf nekonal a vyprodaná OSTRAVAR ARENA se tentokrát tří bodů nedočkala.

Romane, v domácím prostředí jste se i přes množství šancí dokázali prosadit jen jednou. Byl Jan Strmeň velkou překážkou a vychytal vás?

Já si nemyslím, že by nás vyloženě vychytal. My jsme jej extra nezasypali střelami. Třinec nás do něčeho moc nepouštěl. Vyložené šance jsme neměli a donutili nás pálit jen z boku. Ale moc jsme třineckého gólmana neprověřili.

 

Takže jste měli problém spíše s pevnou třineckou defenzivou?

Spíše té obraně, je to tak.

 

V poslední třetině to Třinec zatáhl a hodně těžko jste se dostávali do šancí. Tam už to asi bylo hodně složité…

Přesně o tom jsem mluvil, že jsme měli ve třetí třetině začít tlačit do branky. Více střílet a dostat se do nějakého laufu aby nás podpořili diváci. Abychom jim dali nějaký signál, ale nedařilo se nám to. Třinec jednoduše vyhazoval puky a ta třetina pomalu plynula. Do tlaku a šancí jsme se moc nedostávali a branku jsme už nevystřelili.

 

Byly oba zápasy v týdnu s Třincem podobné? Dají se nějak srovnat?

No nedají, protože v Třinci jsme vyhráli a doma prohráli.

 

Tak alespoň srovnání výkonů v obou zápasech?

Myslím si, že v Třinci jsme odehráli daleko lepší zápas než doma. Přijeli jsme domů, kde nás čekala plná hala a výborní fanoušci. V první třetině jsme jim ale nedali signál, aby se to od začátku hned rozbouřilo. Místo abychom se srazili nebo dali nějakou střelu, tekli jsme 0:2 po první třetině. Až pak jsme začali hrát a těch čtyřicet minut hrát je prostě málo.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA