Banner Promo

Zemřel někdejší klubový lékař Jindřich Prokop mladší

Datum publikování:

Vítkovickou hokejovou rodinu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřel v neděli 3. prosince nečekaně bývalý klubový lékař Jindřich Prokop mladší. Poslední rozloučení s vynikajícím chirurgem, výborným doktorem a skvělým člověkem, který pečoval i o zdraví vítkovických hokejistů po více než jednu dekádu, se uskuteční v sobotu 9. prosince v kostele sv. Jakuba v Ostravě-Plesné.

Nečekaná a smutná zpráva zasáhla vítkovickou hokejovou rodinu. Ve věku 68 let zemřel v neděli 3. prosince bývalý klubový lékař Jindřich Prokop mladší. Jeden z nejlepších ostravských chirurgů své generace šel v mnohém ve šlépějích svého otce. Také vystudoval medicínu a také kromě ní miloval lední hokej a jeho srdce patřilo Vítkovicím. Nebylo tedy překvapením, že poté, co Jindřich Prokop starší odešel do důchodu, převzal jeho syn Jindřich mladší v roce 1990 i post klubového lékaře hokejového klubu Vítkovice. Následujících téměř patnáct let pečoval Jindřich Prokop mladší o zdraví nejen vítkovických hokejistů, až v roce 2004 předal mladším kolegům. Jako týmový doktor tak byl u stříbrných úspěchů Vítkovic let 1993, 1997 a 2002 a také u extraligových bronzů 1998 a 2001.

Po skončení svého působení ve vítkovickém hokeji samozřejmě nadále pracoval jako lékař a chirurg v Ostravě. Vzhledem ke své lásce k hokeji a také výborným vztahům s někdejšími hráči později působil jako neoficiální lékař a člen realizačního týmu Staré Gardy HC Vítkovice. Stále zůstával v kontaktu s Vítkovickými a na domácí zápasy modro-bílých docházel s železnou přesností. MUDr. Jindřich Prokop mladší zemřel v neděli 3. prosince zcela nečekaně.

Poslední rozloučení s MUDr. Jindřichem Prokopem se uskuteční v sobotu 9. prosince v 11 hodin v římskokatolickém kostele sv. Jakuba v Ostravě-Plesné.

HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje rodině a všem nejbližším upřímnou soustrast


MUDr. Jindřich Prokop mladší
15. 3. 1955 – 3. 12. 2023

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025