Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Zbytečná kaňka na oslavě hokeje, mrzí Romana Šimíčka. Klub vetuje sudího Šindela

Datum publikování:

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA se rozhodlo předat komisi rozhodčích sestřih sporných momentů ze zápasu 44. kola Tipsport Extraligy proti HC Sparta Praha a zároveň vetovat rozhodčího Jakuba Šindela.

Vítkovice v pátek ve vyprodaném paláci přivítaly pražskou Spartu. Atraktivní zápas ještě umocnila retro vzpomínka ke 30. výročí stříbra z roku 1993 a pocta legendě Vladimíru Vůtjkovi. „Moc děkujeme všem fanouškům a našim partnerům za tak skvělou atmosféru a emotivní zážitek, který nám páteční večer nabídl. Současně děkujeme pražské Spartě, že byla tohoto velkého večera součástí a zcela sportovně a v duchu fair play jí gratulujeme k výhře na našem ledě. Věřím, že i přes prohru zanechal tento večer, tato oslava hokeje, ve fanoušcích především pozitivní pocity a dojmy,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

 

 

„Bohužel kaňkou na tomto hokejovém svátku byl výkon rozhodčích, kteří zcela zbytečně ovlivnili jinak po všech stránkách výborný zápas. Z obou stran, tedy ze strany naší i ze strany Sparty to byl opravdu skvělý výkon, hokej parametrů play off. Bohužel sudí do něj necitlivě řadou chybných momentů a sporných situací vstoupili a ovlivnili jej,“ mrzí Romana Šimíčka.

„Proto jsme se jako klub, po zralé úvaze a zcela bez emocí a s klidnou hlavou rozhodli podat podnět komisi rozhodčích k prošetření sporných momentů a zároveň jsme se rozhodli vetovat rozhodčího Jakuba Šindela. Jakub Šindel chyboval v našem zápase již poněkolikáté a tentokrát to už byla poslední kapka, proto jsme se rozhodli využít veto. Sestřih sporných momentů ze zápasu se Spartou jsme poslali komisi rozhodčích a přidáváme ho také k této tiskové zprávě, ať si každý udělá obrázek sám,“ pokračuje sportovní ředitel vítkovického klubu. „Zároveň ještě jednou zdůrazňuji, že toto rozhodnutí jsme učinili až po vzájemné diskuzi vedení klubu i s trenéry a po důkladném zhlédnutí sporných momentů. Rozhodnutí jsme udělali až v sobotu dopoledne, tedy s odstupem a zcela bez emocí. Na druhé straně i tak cítíme povinnost se ohradit a na chyby upozornit,“ dodává Šimíček.

 

Situace č. 1

SPA16_PODR

 

Podražení hráče SPA Poláška na VIT Kaluse na modré čáře.

 

Situace č, 2

SPA16_PODR2

 

Podražení hráče SPA Poláška na VIT Kriegera v rohu hřiště.

 

Situace č. 3

SPA77_SEK

 

Jednoznačný zákrok Němečka v předbrankovém prostoru na Fridricha.

 

Situace č. 4

SPA7_42_ZDR

 

Dochází k opakovanému zdržování hry, zašlapování puku.

 

Situace č. 5

NEFAULVIT

 

Odpískané PODR našeho týmu, ke kterému vůbec nedošlo. Hráči Polášek a Kalus vzájemně upadli. Tento verdikt v kontextu nepotrestaného zákroku SPA16_PODR, který se stal 45 vteřin před tímto, naprosto změnil atmosféru utkání a jednoznačně ovlivnil výsledek utkání.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >