Banner Promo

Zbytečná kaňka na oslavě hokeje, mrzí Romana Šimíčka. Klub vetuje sudího Šindela

Datum publikování:

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA se rozhodlo předat komisi rozhodčích sestřih sporných momentů ze zápasu 44. kola Tipsport Extraligy proti HC Sparta Praha a zároveň vetovat rozhodčího Jakuba Šindela.

Vítkovice v pátek ve vyprodaném paláci přivítaly pražskou Spartu. Atraktivní zápas ještě umocnila retro vzpomínka ke 30. výročí stříbra z roku 1993 a pocta legendě Vladimíru Vůtjkovi. „Moc děkujeme všem fanouškům a našim partnerům za tak skvělou atmosféru a emotivní zážitek, který nám páteční večer nabídl. Současně děkujeme pražské Spartě, že byla tohoto velkého večera součástí a zcela sportovně a v duchu fair play jí gratulujeme k výhře na našem ledě. Věřím, že i přes prohru zanechal tento večer, tato oslava hokeje, ve fanoušcích především pozitivní pocity a dojmy,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

 

 

„Bohužel kaňkou na tomto hokejovém svátku byl výkon rozhodčích, kteří zcela zbytečně ovlivnili jinak po všech stránkách výborný zápas. Z obou stran, tedy ze strany naší i ze strany Sparty to byl opravdu skvělý výkon, hokej parametrů play off. Bohužel sudí do něj necitlivě řadou chybných momentů a sporných situací vstoupili a ovlivnili jej,“ mrzí Romana Šimíčka.

„Proto jsme se jako klub, po zralé úvaze a zcela bez emocí a s klidnou hlavou rozhodli podat podnět komisi rozhodčích k prošetření sporných momentů a zároveň jsme se rozhodli vetovat rozhodčího Jakuba Šindela. Jakub Šindel chyboval v našem zápase již poněkolikáté a tentokrát to už byla poslední kapka, proto jsme se rozhodli využít veto. Sestřih sporných momentů ze zápasu se Spartou jsme poslali komisi rozhodčích a přidáváme ho také k této tiskové zprávě, ať si každý udělá obrázek sám,“ pokračuje sportovní ředitel vítkovického klubu. „Zároveň ještě jednou zdůrazňuji, že toto rozhodnutí jsme učinili až po vzájemné diskuzi vedení klubu i s trenéry a po důkladném zhlédnutí sporných momentů. Rozhodnutí jsme udělali až v sobotu dopoledne, tedy s odstupem a zcela bez emocí. Na druhé straně i tak cítíme povinnost se ohradit a na chyby upozornit,“ dodává Šimíček.

 

Situace č. 1

SPA16_PODR

 

Podražení hráče SPA Poláška na VIT Kaluse na modré čáře.

 

Situace č, 2

SPA16_PODR2

 

Podražení hráče SPA Poláška na VIT Kriegera v rohu hřiště.

 

Situace č. 3

SPA77_SEK

 

Jednoznačný zákrok Němečka v předbrankovém prostoru na Fridricha.

 

Situace č. 4

SPA7_42_ZDR

 

Dochází k opakovanému zdržování hry, zašlapování puku.

 

Situace č. 5

NEFAULVIT

 

Odpískané PODR našeho týmu, ke kterému vůbec nedošlo. Hráči Polášek a Kalus vzájemně upadli. Tento verdikt v kontextu nepotrestaného zákroku SPA16_PODR, který se stal 45 vteřin před tímto, naprosto změnil atmosféru utkání a jednoznačně ovlivnil výsledek utkání.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761