Zbyněk Irgl slaví 40. narozeniny

Poprvé v historii vítkovického klubu v jeho dresu stále aktivní hráč 40. narozeniny. Oslavencem v neděli 29. listopadu je útočník a především rovněž odchovanec vítkovického hokeje Zbyněk Irgl.

Zbyněk Irgl slaví v neděli 29. listopadu 40. narozeniny. Stal se tak prvním aktivním hráčem Vítkovic, který oslavil čtyřicítku ve vítkovickém dresu ve stále probíhající kariéře profesionálního hráče. Nic na tomto faktu neubírá skutečnost, že momentálně je Irgl po zranění kolene mimo zápasy.

Historický význam tohoto momentu jen umocňuje to, že Zbyněk Irgl je zároveň odchovancem vítkovického hokeje, takže je i prvním vítkovickým hráčem celkově, který ještě jako aktivní hráč oslavil 40. narozeniny.

Své „hokejové dlouhověkosti“ dosahuje díky neskutečné píli a maximální profesionalitě v přípravě a v přístupu k hokejovému řemeslu, maximálního dodržování životosprávy v jakémkoli období a za jakýchkoli podmínek. Hráč, který hokejově vyrůstal ve Vítkovicích, posbíral řadu triumfů ve Švýcarsku, Rusku i v reprezentačním dresu. To je Zbyněk Irgl, který ani ve 40 letech neztrácí nic ze svého odhodlání být neustále nejlepším, a to i před hráči o generaci mladšími. Několik měsíců před jubileem kývnul na nabídku mateřského celku a po dlouhých 13 letech se vrátil domů. Aktuálně se individuálně připravuje na návrat do zápasů po zranění kolene. Svůj návrat už netrpělivě vyhlíží.

Redakce HC VÍTKOVICE RIDERA připravuje se Zbyňkem Irglem rozsáhlejší rozhovor o jeho jubileu i o jeho momentálním stavu.

Zbyněk Irgl – gólová radost v play off 2002

Martin Tomášek, Jan Výtisk a Zbyněk Irgl – radost z postupu do finále 2002

V sezoně 2003/2004

V sezoně 2005/2006