Banner Promo

Závěr proti Brnu, Hradci a Liberci: Vlastně play off generálka, ví Ondřej Roman

Datum publikování:

Vítkovičtí hokejisté už o místo v desítce nepřijdou, ale logicky chtějí mnohem více. Bojují o pozici v šestce. Čtyři kola před koncem mají náskok na vlčáky za sebou dva a více bodů. Nejproduktivnější hráč týmu Ondřej Roman volá po tom, aby se mužstvu podařilo bodovat už v pátek v Brně a pak to potvrdit doma v neděli proti Hradci. Nebude to lehké, ale jiná cesta neexistuje.

 HC Vítkovice RideraNedělním vítězstvím nad Vary jste si pojistili definitivně účast v desítce. Znamená to, že už máte více klidu pro finální boj o šestku, o kterou vám šlo a jde především?

Abych řekl pravdu za sebe, tak mě ani nenapadlo, že bychom letos desítku neudělali, takže nějaké počítání desítky šlo mimo mě. Jestliže jsme pozici v desítce oficiálně potvrdili, tak fajn, ale po výkonech v celém dosavadním průběhu sezony je náš cíl pořád stejný a tím je šestka.

 

Jak vnímáte aktuální situaci kolem hrany šestky?

Tak je pravda, že teď vzhledem k výsledkům ostatních, ne nám úplně do karet hrajících, to bude pořád těžké. Olomouc se rozehrála, Mladá Boleslav je taky blízko, celkově je to za námi našlapané.

 

Každopádně situaci máte stále ve svých rukou, počty zápasů se srovnaly a vy máte alespoň dva body náskok…

My určitě nebudeme čekat jen na to, že by ti za námi všechno prohráli, sami si musíme svou pozici v šestce zajistit.

 

Do konce základní části zbývají čtyři zápasy…

Je pravda, že z pohledu aktuální situace k nám nebyl ten los nějak moc přívětivý. Tři z těch čtyř soupeřů, jsou týmy nad námi, k tomu pak Litvínov, který bude bojovat do posledního kola o desítku. Lehké to nebude. Hrajeme i v Liberci, kde se nám dlouhodobě nedaří a v Brně, kde to také není nic extra. Ale já si myslím, že tohle už nyní jde stranou. Všichni jsou pod tlakem. I Brno, které je sice dva body před námi, ale také nemá ještě nic jisté. Páteční zápas z tohoto pohledu bude určitě velice důležitý. A pak také domácí s Hradcem.

 

Takže vás čeká víkend pravdy?

Určitě tento víkend může hodně napovědět. Když bychom vyhráli doma a nejlépe vyhráli oba dva zápasy, tak už bychom mohli být v relativním klidu.

 

Čeká vás Brno, Hradec, Liberec. Týmy z šestky, které připadají v úvahu pro případné čtvrtfinále, jeden z nich může být vaším soupeřem. Vnímáte tedy nejbližší zápasy také jako určitou generálku na play off?

Asi ano. Zápasy s lepšími soupeři jsme v poslední době měli dobré, takže nemyslím, že nějaký přehnaný respekt je na místě. Určitě je lepší hrát s Hradcem doma, než u nich, kde se nám také delší čas už nějak nedaří. Zkusíme už něco urvat teď v Brně, samozřejmě.

 

Zápas s Třincem byl jako den a noc. Na jedné straně jste favorita přehrávali, ale pak přišel kolaps. Jak se tomu v nadcházejících zápasech s podobně silnými protivníky vyvarovat?

Je třeba neupustit od té hry, kterou jsme produkovali po většinu dvou třetin. Pro ně bylo důležité, že jsme na konci druhé třetiny inkasovali, což je zvedlo. Potom na začátek třetí třetiny dostali přesilovku pěti proti třem, kterou také využili a pak je těžké hrát proti takto silnému a zkušenému soupeři. Oni si dokážou v každé pětce vytvořit tlak a my na to nedokázali zareagovat. Více méně jsme čekali, co s námi udělají a oni udělali to, že zápas otočili. My jsme tak ztratili tři body, které by nás teď daly do mnohem většího klidu.

 

Kouč Petr po prohře s Třincem ale říkal, že těch sedmatřicet minut, ve kterých jste soupeře jasně přehrávali, je určitým odrazovým můstkem do konce základní části i do zbytku sezony. Souhlasíš, že z toho můžete těžit i určitou psychickou výhodu, že víte, že nejsilnější soupeře dokážete i přehrávat?

Ano. My víme, že doma můžeme hrát s každým, že svým hokejem umíme přehrávat i ty nejlepší. Ale musíme pracovat na tom, aby to nebylo jen výjimečně a není to jen dvě třetiny, protože to očividně proti takovým týmům, jako je právě Třinec, nebo i Liberec a Hradec, nestačí. Ty tři body, které jsme v zápasu s Třincem ztratili, teď musíme ve zbylých zápasech najít a získat.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025