Zase vítězný debakl, junioři vyprovodili Zlín „desítkou“

Po vysoké výhře v Chomutově dokázali junioři HC VÍTKOVICE STEEL znovu rozstřílet svého soupeře. Ve skupině o play off se ve čtvrtek gólově vyřádili ve Zlíně, kde vyhráli 10:2.

Dva venkovní zápasy po sobě a celkové skóre 21:3, to je opravdu něco! Junioři Vítkovic hodili za hlavu nepovedená utkání v Boleslavi a doma s Třincem a dál pokračují ve své cestě do play off. Svěřenci trenérů Romana Ryšánka a Jaroslava Miksy si tentokrát vyšlápli na Zlín.

Obdobně jako v Chomutově vykročili Ostravané za vítězstvím jako první. I když tentokrát to byla mnohem větší přetahovaná. Do poloviny zápasu byl stav vyrovnaný 2:2, ale pak se rozjely naplno vítkovické gólové hody. Patrik Zdráhal zaznamenal hattrick, když se prosadil v 8. 42. a 56. minutě. Dvakrát se prosadil také Jakub Illéš. Zlín se pokusil dát mužstvu impuls, ve 46. minutě za stavu 2:6 odvolali trenéři brankáře Halodu a nahradili jej Čápem, ale ani tato změna je neochránila od potupné „desítky“. Na konečných 10:2 z pohledu hostů upravil v 60. minutě Tomáš Gřeš.

Výhrou ve Zlíně se Vítkovice vyhouply do čela své skupiny o play off, s 12 body ji vedou společně s Chomutovem. Ve hře je ovšem stále stejný počet bodů, jako mají modro-bílí na kontě, a tak je ostražitost na místě, Ostravané si nesmějí dovolit polevit.

DHL Extraliga juniorů – skupina o play off

PSG Zlín – HC VÍTKOVICE STEEL 2:10 (1:1, 1:3, 0:6)

Branky: 10. Stuchlík (Karola, Dalajka), 26. Werbik (Peška, Macharáček) – 8. Zdráhal (Charvát, Gelnar), 23. Rudl (Gelnar), 30. Iléš (Blahuta, Kuťák), 31. Blahuta (Illéš, Bail), 42. Zdráhal (Rimmel, Bail), 46. Ballner (Charvát), 46. Rimmel (Zdráhal), 49. Iléš (Kuťák, Blahuta), 56. Zdráhal (Charvát), 60. Gřeš (Hawlík). Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Švarc. Vyloučení: 5:4 navíc Dalajka 2×10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 79.

PSG Zlín: Haloda (od 46. Čáp) – Macharáček ,Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Řezníček, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Peška, Hladiš, Werbik

HC VÍTKOVICE STEEL: Svoboda – Adamík, Hawlík, Puzič, Charvát, Weinhold, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.