Banner Promo

Zápas s Fribourgem nám otevřel oči, přiznal Peter Krieger

Datum publikování:

Jediným střelcem Vítkovic v zápase s Fribourgem ve švýcarském Valée de Joux byl útočník Peter Krieger. Gottéron měl herně navrch, přesto se Ostravané nemusejí za předvedný výkon stydět. I bez řady klíčových hráčů proti našlapané sestavě soupeře bojovali statečně, což ocenil i sám autor vítkovické branky.

 

Petere, Fribourg celkem jednoznačně vyhrál zápas, jaké poznatky jste si z tohoto utkání odnesli?

Myslím, že nám to všem otevřelo oči. Velký kredit Fribourgu, je to tým s opravdu vynikajícími hráči. Hráli výborně, ale je pravda, že jsme jim i několikrát nabídli velké příležitosti. Oni naplno využili svých dovedností k výborné kombinační hře. Na naší straně určitě Klimson odehrál skvělý zápas. Prohra je frustrující, ale myslím, že jsme si z toho zápasu každý odnesli něco, z čeho můžeme čerpat v budoucnu.

 

Fribourg hrál prakticky komplet se všemi hvězdami a reprezentanty, zatímco vy jste nastoupili bez řady jinak klíčových hráčů. Ředí tento fakt alespoň trochu tu hořkost porážky?

Ano, je to tak. Některé opravdu klíčové hráče jsme v tomhle zápase neměli. Tenhle zápas byl určitě hodně poučný pro mladší hráče, kteří dostali příležitost a mohli si zahrát proti těm výborným hráčům soupeře. Možná to mohl být jiný příběh, kdybychom nastoupili v kompletní sestavě. Ale na to se nehraje. Kredit Fribourgu za jejich výkon a pro nás zkušenost.

 

Samozřejmě jako sportovci nesnášíte prohry, nicméně nebyla právě tohle porážka, po které můžete led opustit se vztyčenou hlavou s vědomím, že soupeřova kvalita byla nad vaše síly?

Myslím, že i takovým soupeřem můžeme hrát, když budeme hrát přímočaře, správně a nebudeme dělat chyby. V této fázi sezony to není až tak snadné, jak by se mohlo zdát, hrajeme teprve druhý zápas, sestava se dává do kupy a pokud uděláte chybu proti takovému soupeři, jakým je právě Fribourg, tak je velice pravděpodobné, že to potrestá. A jak jsem řekl, pro hodně našich hráčů to byla velká zkušenost, zažít přímo tu hru, tu komunikaci na ledě.

 

Byl jsi jediným střelcem Vítkovic v utkání.

Je to tak. Objevila se tam příležitost jít do protiútoku. Já jsem zahlédl Bukyho, že má puk i prostor, takže jsem se snažil rozjet jak nejrychleji dovedu a pak už jen zpracovat přihrávku a trošku jít do naznačení, abych brankáře rozhýbal. Bylo to o tom využít tu rychlost.

 

A přesně trefit růžek v bráně zkušeného Reto Berry?

Ano. Měl jsem z toho radost, že se to takto povedlo.

 

Jak složité bylo nachystat se na zápas, když jste v průběhu přípravy na něj zjistili, že bude o hodinu odložen kvůli problémům Fribourgu na cestě do Vallée de Joux?

Nebylo to příjemné. Ale povětšinou se na to snažíte nemyslet. Prostě se v hlavě nastavíte, že je vlastně o hodinu méně a připravujete se stejně. Jsme profíci, takže jsme tu zprávu přijali a jako profesionálové jsme se s tím vypořádali.

 

Jak těžké to nyní může být směrem ke středečnímu zápasu, který budete hrát méně než 24 hodin po utkání s Fribourgem?

Věřím, že to problém nebude. Máme tady s sebou řadu regeneračních prostředků, kluky maséry a fyzio. Myslím, že nejdůležitější bude spánek, takže klíčové se bude dobře vyspat, vzít si z tohoto utkání jen to dobré a s čistými hlavami jít do utkání s Ajoie. A samozřejmě s myšlenkou je porazit.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761