Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Žákovský Winter Classic: Ostravské derby pod otevřeným nebem v Bruntále

Datum publikování:

Žáky HC VÍTKOVICE RIDERA čeká už tuto neděli fantastický zážitek. V rámci dalšího kola ligy starších žáků se utkají v městském derby s rivaly z Poruby. Unikátní ovšem bude místo zápasu. Šesťáci a osmáci budou bojovat se svými soupeři pod otevřeným nebem na kluzišti v Bruntále!

Winter Classic pod otevřeným nebem je v NHL, finské Liize, i dalších elitních hokejových soutěžích čím dál častější a získává si na obrovské popularitě. Atraktivní je nejen pro fanoušky, ale také pro samotné hráče a je jasné, že ti nejmladší hráči obecně na takto prestižní zážitkové akce slyší nejvíce. Proto se HC VÍTKOVICE RIDERA společně s HC RT TORAX Poruba dohodli na společném Winter Classic duelu svých žákovských mužstev.

Samozřejmě pro dvojzápas ligy starších žáků nebude vystavěno speciální kluziště s vlastními tribunami pro desítky tisíc diváků, nebo na multikapacitním stadionu. Ostravské žákovské derby se odehraje na otevřeném zimním stadionu v Bruntále.

Do boje pod otevřeným nebem půjdou hráči šesté a osmé třídy a kromě klasického náboje městské bitvy půjde i o prestiž, každý bude chtít v netradičním zápase uspět.

„My jsme si něco podobného zkusili už před rokem při takovém exhibičním tréninku až zápase na rybníku v Petřvaldě. Klukům se to hodně líbilo, takže jsme pro letošní sezonu chtěli jít opět ven, ale nejen na trénink, ale do opravdového zápasu a vzhledem k tomu, že v Bruntále je otevřené kluziště a dobré podmínky, rozhodli jsme se do toho jít. Moc se na to těšíme a věříme, že oba zápasy budou hodně atraktivní a také, že je zvládneme lépe my,“ říká trenér 6. a 8. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA Luděk Krayzel.

Ostravské žákovské derby Winter Classic se hraje na zimním stadionu v Bruntále v neděli 21. ledna. Začátky zápasů jsou 15:00 a 17:00 hodin.

Grafika: hcporuba.cz

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4728847104
2HC VÍTKOVICE RIDERA472549992
3HC Sparta Praha4625621389
4Mountfield HK4720741678
5HC Oceláři Třinec4720461774
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >