Začínají změny v kádru: Vítkovice opouští obránci Štencel a Trška

Vzhledem k nezlepšujícím se výkonům a výsledkům sahá vedení HC VÍTKOVICE RIDERA ke změnám na hráčských postech. Tým opouští dvojice obránců Jan Štencel, Peter Trška. Příchody nových hráčů budou rovněž oznámeny.

Vítkovice ani na začátku roku 2021 nezlepšily výkony a výsledky. Aktuálně dvanáctý tým extraligové tabulky tak po prosincové výměně trenérů sahá i po změnách na hráčských postech.

„Před několika týdny jsme avizovali změny v případě, že nedojde ke zlepšení výkonů a výsledků. Jako první jsme udělali změnu na trenérských postech. Bohužel uplynul další čas a výkony ani výsledky se nijak nezlepšily a nezlepšují, takže je potřeba pokračovat ve změnách, ty se tentokrát už budou dotýkat hráčského kádru,“ vysvětluje sportovní ředitel vítkovického klubu Roman Šimíček.

Důvody ke změnám na hráčských postech jsou podle Šimíčka více než evidentní: „Před sezonou i v jejím průběhu jsme avizovali, a dělal jsem to já osobně, že chceme, aby hráči odváděli s největším nasazením své maximum. U některých tento přístup ale nevidíme, i když víme, že to umí a mají na víc. Takový postoj ale akceptovat nechceme a vzhledem k tomu, že všichni reprezentujeme Vítkovice, jejich slavnou historii, reprezentujeme naše fanoušky a naše partnery, tak to akceptovat ani nemůžeme.“

Posledním zápasem v momentálním složení týmu byla úterní dohrávka s Libercem, kterou Vítkovice prohrály 1:4. Ve středu došlo k prvnímu řezu. Jako první jsou na řadě odchody.

„Musíme se rozloučit s některými hráči. Konkrétně tým opouštějí obránci Peter Trška a Jan Štencel. Jsme si vědomi, že i tito dva hráči mají svůj podíl na tom, že se před rokem podařilo zachránit ve Vítkovicích Extraligu. Tehdy pro tým odevzdali maximum. Bohužel teď stejné nasazení a stejné odhodlání už u nich nevidíme. Nebylo tam za předchozích trenérů, není tam ani nyní za nových trenérů. Proto jsme se rozhodli ukončit naši spolupráci s tím, že je potřeba dát prostor hráčům, kteří chtějí, opravdu chtějí a budou bojovat za Vítkovice. Nic to ale nemění na tom, že jak Honzovi, tak Peterovi děkujeme za služby a přejeme hodně štěstí do další kariéry,“ říká otevřeně Šimíček.

„Situace není dobrá, my se potřebujeme zvednout, ale to beze změn v kádru nepůjde. Jednoznačně jsme se shodli s vedením, že tento krok uděláme, protože je nutný,“ míní za trenérský štáb hlavní kouč Miloš Holaň.

Ruku v ruce s odchody jsou již naplánovány příchody nových hráčů. „Už je vše připraveno, ale jejich zveřejnění je závislé na stoprocentním dotažení administrativních záležitostí,“ dodává sportovní ředitel vítkovického klubu s tím, že by noví hráči měli být odtajněni v průběhu středečního podvečera, případně čtvrtečního rána.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613