Banner Promo

Za trenérovu důvěru jsem rád, říká Marek Kalus

Datum publikování:

Marek Kalus je právoplatným členem první přesilovkové formace. Byť mezi hvězdnými útočníky bodově nevyniká, je pro souhru elitního přesilovkového komanda důležitým článkem. Tím, který srdnatě bojuje s obránci soupeře na hranici brankoviště a cloní brankářům s vědomím rizika, že jej vlastní spoluhráči sestřelí pukem. I díky „nenápadnému“ Marku Kalusovi jsou Vítkovice v přesilových hrách úspěšné.

Marku, dnes jste do utkání nevstoupili moc dobře. Ta oslabení vám asi moc nepomohla.

Já si myslím, že jsme možná byli i trochu nervózní, že jsme poslední zápasy nehráli úplně podle představ. Dnes jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Šla tam ze začátku trošku z naší strany cítit nervozita, dostali jsme gól, který byl myslím tečovaný, ale pak se zápas otočil na naši stranu. Druhou třetinu jsme na ně vletěli, začali se srážet a vyhrávat souboje a tím si myslím, že jsme dnes vyhráli.

Byla tam po těch dvou oslabeních únava, že byla ta první třetina taková slabší?

Tak únava…Z mojí strany asi ne, protože jsem byl vyloučený. Nemyslím si, že by to byla únava, spíše jak říkám nervozita. Zmákli jsme to a jsme rádi za tři body.

Vy jste taky vstřelili tečovaný gól, který nakonec muselo posvětit až video. Nicméně záběry na kostce vypadaly docela průkazně. Byli jste přesvědčeni o tom, že bylo vše v pořádku?

Myslím, že všichni tak nějak tušili, že to bude gól.

Co říkáš na druhou branku, kterou vstřelil Roberts Bukarts z velkého úhlu?

Jo, tak to byla opravdu neskutečná pavučinka, jak to Buky vymetl, bylo to na centimetr přesné.

Mluvil jsi o tom, že se vám teď moc nedařilo v posledních zápasech. Doma jste ale opět ukázali, že vám to šlape a poslední domácí zápas v roce byl za tři body.

Jo jo, nemyslel jsem to ale tak, že by se nedařilo výsledkově, ale spíše herně to nebylo úplně ono. Myslím, že dneska jsme šli správným směrem a doufám, že to bude takto pokračovat.

Ty jsi dal gól skoro před dvěma měsíci, upínal ses k tomu?

(směje se) no jasně, už jsem to měl trošku v hlavě, tak jsem rád, že to padlo aspoň do té prázdné brány.

Dnes tam byl na tebe nebezpečný zákrok, kdy jsi byl čelem k mantinelu, čekal jsi to?

No, ten puk tam trochu skákal, byl odražený od mantinelu. Já jsem se to snažil ještě zpracovat, ale byl jsem v takovém vrtkavém pohybu a hráč do mě vletěl. Naštěstí se mi nic nestalo.

Přesto to vypadalo, že máš nějaké zranění v obličeji.

No, trošku krve z nosu, ale není to nic vážného.

Zmínil jsem, že jsi dlouho čekal na bod, přesto jsi ale platným členem první přesilovkové formace.

No, tak já jsem rád, že hlavně tu první přesilovkovou můžu hrát s tak dobrými hráči jako jsou Laky, Mueller nebo Krieger. Jsem rád, že to můžu hrát. A to, že to body nejdou ke mně? Jsem hlavně rád, že jsme ty góly z přesilovek dávali. Je to černá práce tam clonit před tou brankou a jsem rád, že mi trenér důvěřuje a že mi dává šanci, abych tu přesilovku v první lajně hrál.

Dneska ses u té přesilovkové branky posunul trochu mimo brankoviště a hned z toho byla gólová asistence. Jaká byla ta akce z tvého pohledu?

Samozřejmě máme více variant, teď si hráči Lakyho více hlídají, už ví, že to bude střílet, tak je dobré tam mít více možností. Na tréninku jsme to zkoušeli a viděl jsem, že ten jejich obránce startoval na Lakyho, tak jsem trošku odstoupil od té tyčky a potom už jsem to jen poslal na Petera.

Dnes jsi měl více příležitostí ke gólu. Co tomu ve druhé třetině chybělo?

Už jsem byl trošku, ne že zavařený, ale čekal jsem, že Lukáš Krenželok se mnou pojede, ale říkal, že čekal, že tu přihrávku dostane on, takže šel trošku do brzdy a už to nestihl. Neměl jsem moc rychlost.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761