Banner Promo

Za povolání do Vítkovic jsme v Porubě rádi, říká navrátilec Adam Sedlák

Datum publikování:

Obránce Adam Sedlák po šesti letech oblékl vítkovický dres a s netradičním číslem 55 se zařadil do třetího obranného páru k Jakubu Stehlíkovi. Host z prvoligové Poruby určitě nezklamal, ale ani jeho spolehlivý výkon k zisku bodů nepomohl.

Adame, dnes hrál první s posledním, ale zápas ani výsledek tomu moc neodpovídá. Co se dnes s Vítkovicemi dělo?

Těžko říct, co se dělo. Bohužel neměli jsme síly, nebruslilo nám to, nešlo nám to do holí, šancí jsme si moc nevytvořili a to nás stálo zápas.

Kladno hrálo úsporně a v každé třetině přidalo jednu branku. Dnes to stačilo

Bohužel, góly tam padly. Vyhráli 3:0, není to moc, ale bez gólu se nedá vyhrát.

Co k tomu gólu chybělo? Přece jen nějaké šance jste si vytvořili.

Šance byly. Možná to štěstíčko na holi, že jsme neproměnili některé šance. Doufám, že v příštích zápasech tam to štěstí bude a ty góly tam budou padat.

Jak se ti dnes hrálo?

Po dlouhé době. Hrálo se mi dobře, byla to změna, ale jsem rád za tu příležitost.

Mělo tvé povolání do Vítkovic rychlý průběh, nebo jak to bylo?

S klukama v Porubě jsme věděli, že je tady marodka a že zřejmě bude někdo povolán. Spekulovala se nějaká jména, pak za mnou přišel trenér, že povolali mne, takže jsem byl na to lehce připraven.

Vnímali jste nějak, že proti sobě nastoupíte se spoluhráčem z Poruby Tomášem Voráčkem?

Je to takové zajímavé, ale tady si člověk nevybere, kam jde, je to výpomoc. Nějak nepociťuju, že by tam byl můj spoluhráč v opačném týmu.

Jaké to vůbec je? Poruba letos dodává do extraligy hodně hráčů na výpomoc. Jaké to je hrát a čekat, jestli zítra nebudu hrát někde jinde?

Je to zvláštní, ale my to tak nebereme. My se soustředíme na naše zápasy v Porubě, a když je někdo povolán, tak má určitě radost, že si jde zahrát o level výše a pomoct tomu danému týmu. V hlavách si to nijak nepřipouštíme, že bychom měli čekat, jestli půjdu nebo nepůjdu.

Co je pro vás důležitější? Úspěch Poruby nebo zviditelnění se?

Tady nejde o zviditelnění. Do každého zápasu člověk nastupuje na sto procent a ať už nastupuje za Vítkovice nebo Porubu, chce podat ten nejlepší výkon.

Dnes to navíc bylo umocněno zápasem proti nestárnoucímu Jágrovi. Vy už jste se ale na ledě potkali, je to tak?

Už to bylo vícekrát. Když byla NHL pauza, nebo předloni se Slávií. Jarda to stále v sobě má. Umí si pokrýt puk a není to jednoduché proti němu hrát.

Ty jsi ve Vítkovicích nastupoval, už když ti bylo šestnáct let. Je to pro tebe nějaká nostalgie? Je v týmu ještě někdo, s kým jsi nastupoval?

Nostalgie ani ne, ale bylo to takové pěkné připomenutí, že jsem tady strávil nějaký rok a ještě v tak mladém věku. Bylo to příjemné si to připomenout. Určitě Lukáš Krenželok a ještě myslím Lukáš Kovář.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025