Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Za čtyři minuty bylo po zápase, mrzí nového beka Mislava Rosandiće

Do vítkovické obrany se proli lídrovi tabulky z Liberce zapojil i novic, obránce Mislav Rosandić. Slovenský reprezentant se spoluhráči body nevybojoval a to i přes slibný úvod a závěr zápasu. Utkání se zlomilo během černé pětiminutovky ve druhé třetině.

Mislave, příchod do nového mančaftu a výsledek 3:7. To asi není to pravé zejména pro obránce hned v prvním zápase…

To je jedno jestli bek nebo útočník, tohle by nechtěl jakýkoliv hráč. Nebylo to ideální, dostali jsme tam góly v oslabeních a za čtyři minuty bylo po zápase. Tam už si pak Liberec hrál na puku a věřili si. Tu třetí třetinu jsme vyhráli 2:1 a s tím musíme jít do dalších zápasů.

V první třetině i když jste na začátku byli pod tlakem, tak jste měli solidní momenty…

Určitě, mohlo to být úplně jinak. Říkám, ty přesilovky, ty rozhodly zápas. Musíme se na to trošku sednout, podívat a zahrát lépe. Abychom z toho takto nedostávali jednoduché góly a neprohrávali si to sami.

Bylo to i tím, že přesilovky Liberce jsou tak kvalitní?

Ano, určitě. Jsou tam dobří hráči, ale my jsme jim to prostě ulehčili. Hodili si to do strany, dali gól. Dali si křížnou přihrávku, dali gól. Musíme být nepříjemnější aby si museli zasloužit tu přesilovku a měli to těžké.

Co říct k tvému příchodu? Jak jsi vnímal odchod z Hradce Králové?

Já jsem v Hradci nebyl už dlouhodobě spokojený. S nějakým mým časovým vytížením a pozicí v mužstvu. A i když přišel nový trenér, nic se nezměnilo a bylo to pořád stejné. Tak jsem chtěl nějakou výměnu. Chtěl jsem ji už před měsícem, ale přišlo to až teď. Ale to je jedno, jsem rád, že jsem tady, že mě chtěly Vítkovice. Měli zájem o mé služby a doufám, že jim pomůžu, abychom se zachránili. A hráli co nejlepší hokej pro diváky.

Jak těžká to bude mise? Spodek tabulky je hodně vyrovnaný a bodové rozdíly minimální…

No, prostě to bude vyrovnané, je to tak. Je to na rozdíl pár bodů, ale budeme hrát ještě s těmito mužstvy, takže to máme ve vlastních rukách.

Ve Vítkovicích se dlouhodobě nedaří i přesilové hry, budeš chtít pomoci?

Budu se snažit ve všech věcech klukům pomoci. Ono ani v Hradci se nám přesilovky moc nedařily, ale já jsem je bohužel nehrál. Zkusím si tedy vzpomenout jak se to hrálo v minulých letech, kdy jsem je ještě hrával. (smích) A doufám, že z toho klukům něco pomůže aby nás to nakoplo.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >