Banner Promo

Za bod jsme rádi, ale je to málo, ví Radek Jeřábek

Datum publikování:

Mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi v letošní sezoně proběhl trejd obránců. Zatímco do středočeského města zamířil Petr Gewiese, do Ostravy zamířil Radek Jeřábek. Není tak divu, že oba hráče si dnes vybrali pro pozápasový rozhovor. Ex-vítkovický Gewiese byl tím šťastnějším, ale i on trefně dnešní výsledek glosoval jako krádež za bílého dne.

Radku, bod ze zápasu s Mladou Boleslavi je málo, souhlasíš?

Určitě to bereme tak, že bod je málo. Pereme se o body, každý bod je potřeba a nechceme dávat Boleslavi nějaké příležitosti k tomu, aby se na nás dotáhla. Bohužel dneska to dopadlo, jak to dopadlo. Za bod jsme i rádi, ale víme, že to mělo dopadnout jinak.

Čekal jsi, že to dnes Růžička v brance zavře?

Já si myslím, že on je výborný gólman, ale dneska jsme mu pomohli, vzhledem k tomu, kam jsme mířili naše střely, což bylo z větší části do něj.

Jaké to je pro tebe osobně mluvit o Mladé Boleslavi jako o soupeři, už sis zvykl?

Já to rozděluji. Těm klukům nepřeji vůbec nic špatného, byl jsem tam rok a půl a tu kabinu jsem měl rád. Teď jsem ale ve Vítkovicích a to je pro mě naprostá priorita. Nedívám se na výsledky ostatních týmů, jde mi jen o výsledek Vítkovic. Klukům nepřeju nic špatného, ale pokud by se mělo rozhodovat mezi námi nebo jimi, tak určitě budu volit nás Vítkovice.

Ty ses dnes objevil v šanci, co chybělo k lepšímu zakončení?

Já jsem to myslím dostal na nohu. Nemyslím si, že by to byla z mojí strany vyložená šance. Nevím, do jaké míry to bylo takové ohrožení branky, abych mohl říct, že to mohlo rozhodnout zápas.

Jaké to je pro obránce hrát takový vyrovnaný zápas za stavu 0:0?

Musí se hrát pořád stejně, nepřipouštět si tu možnost, že můžete udělat chybu, na to se nedá hrát. Pořád se musíte snažit dělat ty správné věci a správná rozhodnutí v obranném pásmu, taky v útočném a ve středním a hrát svoji hru. Nemyslím si, že by tam měl být nějaký rozdíl ve hře.

Dnes vám párkrát soupeři ujeli a situaci musel hasit Lukáš Klimeš.

Je to hokej, tam se chyby stávají. Lukáš chytal výborně, stejně jako brankář na druhé straně. Říkám, je to hokej a toto se děje. Mohli jsme ujet my, neujeli, byli to oni.

Až do toho gólu jste šest třetin nedostali gól. Zaměřujete se teď více na defenzivu?

Nemyslím si, že by to mělo být nějaké velké zaměření. Snažíme se plnit si to, co máme. Každý má nějakou svou roli. Snažíme se plnit to, co máme v systému nastaveno. Hrát dobře zezadu a čistit si předbrankové prostory.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025