Výšlap na Lysou horu zhatilo počasí. Místo toho dřina v posilovně

Čtvrtek měl v plánu A-mužstva Vítkovic původně patřit kondičnímu výšlapu na Lysou horu. Nepříznivá předpověď počasí ale nakonec horskou túru zhatil. Místo toho ale Ostravané polykali tréninkové dávky v posilovně.

Zpestření, trocha teambuildingu. Takový plán byl vybrán v rámci prvního týdne letní přípravy A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA na čtvrtek. Hráči se měli vypravit na Lysou horu, kondičně, na čas. Bohužel nepříznivá předpověď počasí zhatila původní program a Ostravané raději zvolili tradiční variantu v posilovně, kde si ovšem také pořádně mákli.

„Měli jsme v plánu kondiční výšlap na Lysou horu, ale ještě ve středu večer byla předpověď dost nepříznivá. Nechtěli jsme to moc riskovat, protože v sázce je zdraví hráčů, což obzvláště v této době příliš v sázku dávat nechceme. Proto jsme přistoupili k záložní variantě, tedy tréninku opět u nás v posilovně, dynamickému kruhovému programu. A výšlap na Lysou jsme rozhodně nezrušili, pouze odložili,“ říká kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

A-mužstvo Vítkovic trénuje striktně na skupiny. Hráči přicházejí do prostor OSTRAVAR ARÉNY již v tréninkovém oblečení, sprchy či šatnu nevyužívají. Část hráčů má navíc individuální plán, takže není problém dodržovat momentální nařízení a omezení vlády České republiky.

Vítkovičtí mohou přísná nařízení vlády, spojená se zamezením šíření nákazy COVID-19, bez problémů plnit nejen tréninky ve skupinkách a s dodrženými rozestupy, ale taky dodržováním hygienických pravidel včetně náročné a pravidelné dezinfekce. A to díky vydatné pomoci partnera vítkovického hokejového klubu, společnosti BorsodChem MCHZ.

„Veškeré tréninky budou samozřejmě probíhat plně v souladu s nařízeními vlády týkajícími se dodržování hygienických podmínek během přípravy profesionálních sportovců. Například povinnost dezinfikovat si nejen ruce, ale i cvičební pomůcky, se podařilo zajistit díky dodávce dostatečného množství dezinfekčních prostředků od společnosti BorsodChem MCHZ, jednoho z oficiálních partnerů našeho klubu,“ těší prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA Petra Handla.

Zásilka dezinfekcí připravená v zázemí kabiny A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Dodavatelem je společnost BorschodChem MCHZ, oficiální partner vítkovického hokejového klubu

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613