Banner Promo

Vyplatilo se hrát aktivně, říká střelec Marek Kalus

Datum publikování:

Vítkovice zvítězily potřetí v řadě a prsty v tom měl znovu útočník s číslem jedenáct. Marek Kalus se gólově prosadil ve všech třech utkáních a navíc dva z jeho gólů byly vítězné. Vítkovice se zvedají a jak zmínili novináři po dnešním utkání, mohou být postrachem play off. Sílu týmu si dobře uvědomuje i Kalus, který ale velí, zůstat nohama na zemi a neustupovat z nastavené cesty.

Marku, o vašem vítězství v podstatě rozhodl šestadvacet sekund na začátku druhé třetiny, souhlasíš?

Já myslím, že to nebylo jen těch šestadvacet sekund, gólově ale určitě. Naštěstí nám to tam spadlo těsně za sebou. Hlavně jsme ale po těch gólech trošku přestali hrát a po druhé třetině jsme se museli trošku srovnat. Ve třetí třetině nás Klimson podržel. Myslím si, že zásluhy dnes patří jemu.

Jak bys popsal tu svou branku?

Asi jednoduše, byla tam střela seshora a pak už to je moje práce, stát před brankou. Snažil jsem se to dostat do brány a spadlo to tam.

Pomohla vám nedůslednost domácích, kteří nedokázali vyhodit kotouč a vy jste je tam pak „umleli“?

Asi jo, ale snažili jsme se hrát aktivně, napadat je, víme, že mají i některé hráče zraněné. Prostě chtěli jsme tady hrát aktivní hokej a to se myslím vyplatilo.

Chtěli jste v závěru uhrát čisté konto pro Lukáše Klimeše?

Určitě jsme to chtěli uhrát na čisté konto. Já myslím, že Klimson poslední zápasy chytá výborně. Nejen poslední zápasy, ale celou sezonu. Šanci chytl za pačesy a určitě jsme mu to nechtěli pokazit.

Domácí jste dnes téměř k ničemu nepustili. Jak se vám dařilo vyklidit ten prostor, odkud padají góly?

Já myslím, že tam nějaké šance měli. Snažíme se ale je nedostávat do toho předbrankového prostoru, naši obránci se snaží dělat dobrou práci a oni to pak mají těžké, protože se nedostanou ani do toho předbrankového prostoru.

Pokud se dnes někdo před zápasem koukl na tabulku, tak musel asi koulet očima, jak hraje dvanáctý celek tabulky. Kde se to ve vás bere, že se takhle zvednete? S touhle hrou můžete být postrachem play off.

Děkuju za pěkná slova. Pokud v tom budeme pokračovat déle, tak si myslím, že můžeme být tím postrachem play off tak, jak říkáte.

Získat na venkovní šňůře pět bodů ve dvou zápasech je příjemné, že?

Jo to je jasné, pět bodů a ještě navíc ve venkovních zápasech. Je to super.

Navíc před domácí sérií šlo o třetí výhru v řadě. Půjdete do ní s čistou hlavou a optimisticky?

Určitě můžeme jít s čistou hlavou, ale musíme se stále soustředit na naši hru, kterou máme hrát. Ne, že jsme teď vyhráli a zase od toho ustoupíme. Musíme hrát pořád stejně a ty body určitě přijdou.

Co jste si po první třetině v kabině řekli, že jste pak měli tak dobrý start té druhé?

Řekli jsme si, že budeme pokračovat. Já myslím, že první třetina byla z naší strany slušná. Pak nám to tam hned ze startu napadalo. Jak jsem řekl, pak jsme trošku polevili, ale v šatně jsme si něco řekli, že je nemůžeme pouštět do šancí. Mají dobré protiútoky a mohli by srovnat, takže jsme se snažili je do nich nepouštět.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025