Výkonnostními testy odstartovala letní příprava A-mužstva

Hokejisté Vítkovic se poprvé sešli ve složení pro nadcházející sezonu. A-tým odstartoval suchou část letní přípravy. Jako první byly na programu testy.

Letní příprava hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA na sezonu 2022/2023 je zahájena. Suchá část tradičního trénikového drilu odstartovala výkonnostními testy.

„Letní příprava začala dnes, tedy v pondělí 9. května. Tradičně jsme ji zahájili testy, abychom získali výchozí hodnoty pro zahájení tréninků,“ říká kondiční trenér A-týmu Vítkovic Igor Horyl, který má každoročně letní dril hokejistů na starost.

Program suché části přípravy je obdobný, jako tomu bylo v předchozích sezonách, i tak je v ní oproti minulým letům ozvláštnění. „První fáze letní přípravy bude probíhat do 8. července. Během tohoto prvního velkého bloku mužstvo absolvuje tréninky na suchu, ale i na ledě. Konkrétně půjde o kondiční bruslení. Tradičně budeme mít v programu i těžkou posilovnu v Performance Power Center v Ostravě-Přívoze. Součástí přípravy budou také hry. Zkraje června nás čeká soustředění v Nízkých Tatrách,“ odkrývá obrysy tréninkového drilu Horyl.

A-tým Vítkovic se poprvé sešel v podobě pro nadcházející extraligový ročník, i když samozřejmě ne ve zcela kompletním složení. Celkem bylo přítomno 26 hráčů širšího kádru, který čítá dohromady 33 jmen. Chyběli například nedávní reprezentanti Stezka a Koch, také zahraniční hráči. Přítomni už ovšem byli třeba noví obránci Juraj Mikuš a Daniel Krenželok, útočník Roman Půček, brankář Lukáš Klimeš nebo desítka juniorů, kteří budou suchou část letní přípravy absolvovat s A-mužstvem (Darek Bartošák, Tomáš Machů, René Smolka, Josef Krejsa, Denis Puchala, Matěj Prčík, Jiří Tvrdý, Matyáš Melovský, Alex Kotásek a Michal Bystroň).

„Část hráčů má vedením klubu schválenou individuální přípravu. Jedná se především o starší a zahraniční hráče. I tak jsme ale s nimi, potažmo s jejich kondičními trenéry v kontaktu a vzájemně konzultujeme tréninkové plány včetně přehledu o výkonnosti jednotlivých hráčů,“ připomíná kondiční trenér vítkovických hokejistů. Během nejbližších týdnů budou kromě výkonnostních testů absolvovat hráči také lékařské testy na klinice sportovní medicíny.

Aktuální podoba kádru HC VÍTKOVICE RIDERA – širší kádr

Brankáři: Aleš Stezka, Lukáš Klimeš, Darek Bartošák

Obránci: Lukáš Kovář, Alexej Solovjev, Jakub Stehlík, Petr Gewiese, Patrik Koch, Juraj Mikuš, Daniel Krenželok, Willie Raskob Tomáš Machů, René Smolka, Denis Puchala, Matěj Prčík, Michal Bystroň

Útočníci: Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Marek Kalus, Petr Fridrich, Petr Chlán, Jan Bernovský, Vojtěch Lednický, Josef Krejsa, Rastislav Dej, Rostislav Marosz, Lukáš Krenželok, Roberts Bukarts, Roman Půček, Jiří Tvrdý, Matyáš Melovský, Alex Kotásek, Peter Krieger.