Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vyjádření Romana Šimíčka k současným výkonům a výsledkům A-mužstva

Datum publikování:

Okamžitě po skončení zápasu Vítkovice – Pardubice (1:5) zasedlo nejvyšší vedení HC VÍTKOVICE RIDERA k poradě o aktuálním dění v extraligovém A-týmu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček po interní rozpravě vydal prohlášení.

„Prakticky se závěrečnou sirénou zápasu s Pardubicemi jsme si sedli v rámci nejvyššího vedení klubu, tedy i s majitelem, k poradě nad současnými nevýraznými výkony a špatnými výsledky extraligového A-mužstva.

Když jsem na jaře nastupoval do funkce sportovního ředitele, proklamoval jsem, že stavíme tým, který bude bojovat srdcem, který bude jak se říká jezdit po zadku, žrát led, bojovat o vítězství, vítězit a pokud prohraje, bude to se ctí, se zdviženou hlavou a s vědomím, že každý jeden článek celého soukolí A-týmu pro úspěch odvedl své úplné maximum. Bohužel to se ale nyní neděje.

Neuvěřitelně mě mrzí a rozčiluje zároveň, že se mnou proklamovaná vize neděje. Vinu na tom nesou všichni členové A-týmu, hráči, realizační tým i trenéři. Současné výsledky a především výkony jsou tristní a urážejí všechny, kteří fandí vítkovickému hokeji, kteří jej z pozice ať už partnera, či permanentkáře v této nelehké době podporují.

Stydím se za to, co v posledních zápasech mužstvo předvádělo a stydím se rovněž za to, že v současné chvíli můžu nazvat opravdovými srdcaři vítkovického hokeje jen a pouze partnery, fanoušky-permanentkáře a majitele klubu, kteří vítkovický hokej platí, přitom nemohou být přímo na stadionu. Stydím se za to, že srdcařství nepředvádějí hráči ani realizační tým ani trenéři – a já, a se mnou i ostatní kolegové, jsem nucen číst rozhořčené a přitom pravdivé reakce fanoušků (za všechny níže přikládám jeden slušný, avšak kritický a přitom zcela relevantní e-mail jednoho z dlouholetých fanoušků).

Současně se ale odmítám s touto situací smířit a ztotožnit. Otevřeně tímto říkám, že nejvyšší vedení HC VÍTKOVICE RIDERA je rozhodnuto jednat a v případě potřeby sáhnout i k výměnám na všech postech v rámci A-mužstva, ať už jde o hráče, realizační tým a trenéry nevyjímaje. Nikdo nemá svou pozici nyní jistou. Celou situaci budeme ještě v průběhu víkendu intenzivně řešit a uvidíme, k jak razantním krokům budeme nuceni přistoupit.

Za sebe, i za nejužší vedení klubu říkám, že nám špatné výsledky a především výkony nejsou lhostejné, že jsme rozhodnutí je řešit i těmi nejrazantnějšími způsoby. Prostě vše chceme směřovat k tomu, aby bylo opravdu splněno to, co jsem já svými ústy proklamoval před začátkem této sezony.“

Roman Šimíček, sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA

 

Přiloženo – e-mail fanouška

Dobrý večer Romane,omlouvám se, jen malá reakce.
Vitkám fandím od sezóny 1992/93, vedu i archiv odehraných zápasů od založení. 
Dovolte abych se vyjádřil k tomu co se momentálně děje na ledě v podání hráčů, kteří oblékají náš dres. 
Poslední zápasy jsou opravdu o nervy a je fajn, že se nesestupuje, bo by to byl průser.
Možná ale i to, je důvod výkonů, nevýkonů v zápasech. Není tam naprosto nic z toho co bylo před sezónou předesíláno. Žádná bojovnost, žádné žraní ledu. Zápasy s ČB, Ševcema a Pernikem byl výsměch a plivanec do tváře nás fanoušků.
To klukům je opravdu jedno jak se bude hrát? Neskutečně mě to štve.
Dal bych šanci našim Juniorům, horší by to určitě nebylo. A když, tak alespoň ta bojovnost by tam byla. O tom sem přesvědčen. A ne ta odevzdanost s kterou hráči jdou do každého zápasu. 
Nezlobte se za mou reakci, ale nějak sem musel upustit páru. 
Promluvte prosím 3/4 hráčů do duše, že pokud je to nebaví, nemusí za nás hrát.
S pozdravem Jaromír Kruml HCV Navždy!!!

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >