Vyjádření Romana Šimíčka k současným výkonům a výsledkům A-mužstva

Okamžitě po skončení zápasu Vítkovice – Pardubice (1:5) zasedlo nejvyšší vedení HC VÍTKOVICE RIDERA k poradě o aktuálním dění v extraligovém A-týmu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček po interní rozpravě vydal prohlášení.

„Prakticky se závěrečnou sirénou zápasu s Pardubicemi jsme si sedli v rámci nejvyššího vedení klubu, tedy i s majitelem, k poradě nad současnými nevýraznými výkony a špatnými výsledky extraligového A-mužstva.

Když jsem na jaře nastupoval do funkce sportovního ředitele, proklamoval jsem, že stavíme tým, který bude bojovat srdcem, který bude jak se říká jezdit po zadku, žrát led, bojovat o vítězství, vítězit a pokud prohraje, bude to se ctí, se zdviženou hlavou a s vědomím, že každý jeden článek celého soukolí A-týmu pro úspěch odvedl své úplné maximum. Bohužel to se ale nyní neděje.

Neuvěřitelně mě mrzí a rozčiluje zároveň, že se mnou proklamovaná vize neděje. Vinu na tom nesou všichni členové A-týmu, hráči, realizační tým i trenéři. Současné výsledky a především výkony jsou tristní a urážejí všechny, kteří fandí vítkovickému hokeji, kteří jej z pozice ať už partnera, či permanentkáře v této nelehké době podporují.

Stydím se za to, co v posledních zápasech mužstvo předvádělo a stydím se rovněž za to, že v současné chvíli můžu nazvat opravdovými srdcaři vítkovického hokeje jen a pouze partnery, fanoušky-permanentkáře a majitele klubu, kteří vítkovický hokej platí, přitom nemohou být přímo na stadionu. Stydím se za to, že srdcařství nepředvádějí hráči ani realizační tým ani trenéři – a já, a se mnou i ostatní kolegové, jsem nucen číst rozhořčené a přitom pravdivé reakce fanoušků (za všechny níže přikládám jeden slušný, avšak kritický a přitom zcela relevantní e-mail jednoho z dlouholetých fanoušků).

Současně se ale odmítám s touto situací smířit a ztotožnit. Otevřeně tímto říkám, že nejvyšší vedení HC VÍTKOVICE RIDERA je rozhodnuto jednat a v případě potřeby sáhnout i k výměnám na všech postech v rámci A-mužstva, ať už jde o hráče, realizační tým a trenéry nevyjímaje. Nikdo nemá svou pozici nyní jistou. Celou situaci budeme ještě v průběhu víkendu intenzivně řešit a uvidíme, k jak razantním krokům budeme nuceni přistoupit.

Za sebe, i za nejužší vedení klubu říkám, že nám špatné výsledky a především výkony nejsou lhostejné, že jsme rozhodnutí je řešit i těmi nejrazantnějšími způsoby. Prostě vše chceme směřovat k tomu, aby bylo opravdu splněno to, co jsem já svými ústy proklamoval před začátkem této sezony.“

Roman Šimíček, sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA

Přiloženo – e-mail fanouška

Dobrý večer Romane,omlouvám se, jen malá reakce.
Vitkám fandím od sezóny 1992/93, vedu i archiv odehraných zápasů od založení.
Dovolte abych se vyjádřil k tomu co se momentálně děje na ledě v podání hráčů, kteří oblékají náš dres.
Poslední zápasy jsou opravdu o nervy a je fajn, že se nesestupuje, bo by to byl průser.
Možná ale i to, je důvod výkonů, nevýkonů v zápasech. Není tam naprosto nic z toho co bylo před sezónou předesíláno. Žádná bojovnost, žádné žraní ledu. Zápasy s ČB, Ševcema a Pernikem byl výsměch a plivanec do tváře nás fanoušků.
To klukům je opravdu jedno jak se bude hrát? Neskutečně mě to štve.
Dal bych šanci našim Juniorům, horší by to určitě nebylo. A když, tak alespoň ta bojovnost by tam byla. O tom sem přesvědčen. A ne ta odevzdanost s kterou hráči jdou do každého zápasu.
Nezlobte se za mou reakci, ale nějak sem musel upustit páru.
Promluvte prosím 3/4 hráčů do duše, že pokud je to nebaví, nemusí za nás hrát.
S pozdravem Jaromír Kruml HCV Navždy!!!

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719