Banner Promo

Vladimír Svačina: Zápas měl luxusní atmosféru a moc jsme si to užili

Datum publikování:

Na začátku třetí třetiny zavelel k obratu zápasu Vladimír Svačina, který puk doslova dotlačil za záda Šimona Hrubce. Ostravané navíc čtyři a půl minuty před koncem dokázali dát vítěznou branku a z derby si odnášejí plný bodový zisk.

Vláďo, co rozhodlo o vaší výhře v derby s Třincem?

 

Že jsme dali o gól více. Čtvrtá pětka předvedla neskutečnou akci a já jim to moc přeju. Hrají v poslední době parádně. Předvedli jsme excelentních čtyřicet minut a to rozhodlo. První třetinu jsme hráli se zbytečně přehnaným respektem. Ta poslední akce byla takovou třešničkou na dortu při dnešní desetitisícové návštěvě. Lidem se to muselo líbit, protože to byla hra nahoru dolů, plná napadání a agresivity. Jak naši fanoušci tak i třinečtí udělali luxusní atmosféru a my jsme si ten zápas fakt užili.

Pomohly vám i přesilové hry, které jste začali proměňovat…

Přesně tak, to nám hodně pomohlo. Byly to spíše takové náhodné góly, nebo takové ne moc pěkné. Šli jsme spíše přímo do branky a vyplatilo se to. Navíc jsme věděli, že Třinec hraje asi nejlépe oslabení v lize a dávají strašně moc gólů. Hodně napadají a hrají agresivně. Tam nešlo nic moc vytvářet, tak jsme si řekli, že zkusím zakončit hned z útoku po buly. Nějaké takové góly nám tam napadaly.

 

Jak jste se teda připravovali na hru Třince ve vaší přesilovce. Bylo tam něco speciálního?

Ani ne, jen jsme si řekli, že když půjde nahrávka na beky, tak ať toli neriskují a shodí to raději dolů. Že Martin Adamský a podobně tam hned startují. Je to nebezpečné, takže spíše jsme si řekli, ať neriskujeme a dám to raději po mantinelu i na úkor toho, že puk ztratíme. Než abychom tam něco vymýšleli a oni z toho těžili.

 

Ten tvůj gól, to nebyla moc kombinace, tam jste to dotlačili do branky. Na vás taková netypická akce…

 

I takové góly padají, i když je pravda, že takových gólů moc nedávám. Spíše se motám někde v rohu, než abych tam takové puky dorážel. Takový bod nebo tedy gól dávám strašně rád.

 

Třinečtí dnes ale nebyli tak nebezpeční, do ničeho jste je prakticky nepustili. Ve druhé třetině vystřelili všeho všudy jen třikrát…

 

Vypadalo to tak, jo? To je hezké. Pro mě to byl jeden z nejtěžších zápasů protože víme, jaké kvalita na jejich straně je. Když se na to podívám takhle zpětně, tak máš asi pravdu. Nějaké přečíslení nebo závary tam asi neměli. Občas to vypadalo, že nás tam motali, ale to je tím, že to hrajeme poměrně zataženě aby se do šancí nedostávali. Klobouk dolů před naší obranou, protože všichni kluci hrají zodpovědně. Hlavně teď nesmíme lítat někde v oblacích, že pojedeme do Zlína a všechno půjde samo. Protože i na to jsme experti.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761