Vítkovičtí žáci i akademie trénují individuálně. Zmírní-li opatření, v květnu začnou týmové přípravy

Vítkovičtí hokejoví žáčci i přes krizová omezení sbírají síly na nadcházející sezonu. Dojde-li k uvolnění nouzového stavu a zmírnění krizových opatření, začnou tréninky žákovských týmů HC VÍTKOVICE RIDERA v tradiční podobě v měsíci květnu, ubezpečuje sportovní šéf klubu Roman Šimíček, který je ve své funkci nově oficiálně již od 1. dubna.

Krizová opatření spojená s eliminací šíření nákazy koronaviru se sice blízce dotýkají i sportovního odvětví, nicméně sportovní život v HC VÍTKOVICE RIDERA se neutlumil. Příprava hokejových žáků probíhá stejně, jako v minulých letech. Duben je totiž pravidelně termínem individuální přípravy.

„V tomhle směru krizová opatření režim našich mládežnických týmů moc nenaboural. Hráči od žáčků až vlastně po A-tým se připravují individuálně. I hráči žákovských družstev dostávají pravidelně od trenérů individuální tréninkové plány, seznamy cviků, prostě vše, co potřebují k tomu, aby rozvíjeli i v domácím prostředí svou kondici a tělesnou zdatnost,“ upozorňuje sportovní šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček. Ten měl původně nastoupit do manažerské funkce až 1. května, ale nakonec svou práci v klubu započal oficiálně již o měsíc dříve – 1. dubna a pracuje v plném nasazení.

Tréninkové plány i pro žáky vznikají po konzultaci s kondičními trenéry v čele s kondičním koučem A-mužstva Igorem Horylem. Nejmladší žáci, to znamená hráči 3. až 5. třídy trénují i na dálku pod taktovkou hlavního trenéra Libora Pavliše, kategorii 6. až 9. třídy má na starost jako hlavní trenér starších žáků Luděk Krayzel. Týmům dorostu a juniorky obecně velí z pozice šéftrenéra Akademie Českého hokeje Pavel Trnka, v kategorii dorostu samozřejmě společně s trenéry tohoto týmu Janem Vavrečkou a Radkem Philippem.

Ve Vítkovicích se samozřejmě navíc myslí i na nadcházející období. „Každý jistě vnímá hlasy o tom, že by se krizová opatření měla začít mírnit. Máme nyní začátek dubna, to znamená, že pokud v průběhu měsíce dojde u uvolnění omezení, začnou i naše mládežnické týmy, včetně žákovských, společnou přípravu v tradičních termínech, jako tomu bylo v minulých letech,“ ubezpečuje sportovní šéf Roman Šimíček. V případě, že do května ke změně režimu v rámci celého Česka nedojde, mají Vítkovice připravenu i alternativní variantu, jejíž podoba se zatím ještě finalizuje, nicméně všichni věří, že nebude nutné k ní přistoupit a že se hráči sejdou bez problémů v průběhu května, jak je ostatně dobrým a prověřeným zvykem.

HC VÍTKOVICE RIDERA bude v případě nutnosti samozřejmě prostřednictvím svých mediálních kanálů informovat i o dění v žákovských a mládežnických týmech.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719