Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovičtí žáci i akademie trénují individuálně. Zmírní-li opatření, v květnu začnou týmové přípravy

Datum publikování:

Vítkovičtí hokejoví žáčci i přes krizová omezení sbírají síly na nadcházející sezonu. Dojde-li k uvolnění nouzového stavu a zmírnění krizových opatření, začnou tréninky žákovských týmů HC VÍTKOVICE RIDERA v tradiční podobě v měsíci květnu, ubezpečuje sportovní šéf klubu Roman Šimíček, který je ve své funkci nově oficiálně již od 1. dubna.

Krizová opatření spojená s eliminací šíření nákazy koronaviru se sice blízce dotýkají i sportovního odvětví, nicméně sportovní život v HC VÍTKOVICE RIDERA se neutlumil. Příprava hokejových žáků probíhá stejně, jako v minulých letech. Duben je totiž pravidelně termínem individuální přípravy.

„V tomhle směru krizová opatření režim našich mládežnických týmů moc nenaboural. Hráči od žáčků až vlastně po A-tým se připravují individuálně. I hráči žákovských družstev dostávají pravidelně od trenérů individuální tréninkové plány, seznamy cviků, prostě vše, co potřebují k tomu, aby rozvíjeli i v domácím prostředí svou kondici a tělesnou zdatnost,“ upozorňuje sportovní šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček. Ten měl původně nastoupit do manažerské funkce až 1. května, ale nakonec svou práci v klubu započal oficiálně již o měsíc dříve – 1. dubna a pracuje v plném nasazení.

Tréninkové plány i pro žáky vznikají po konzultaci s kondičními trenéry v čele s kondičním koučem A-mužstva Igorem Horylem. Nejmladší žáci, to znamená hráči 3. až 5. třídy trénují i na dálku pod taktovkou hlavního trenéra Libora Pavliše, kategorii 6. až 9. třídy má na starost jako hlavní trenér starších žáků Luděk Krayzel. Týmům dorostu a juniorky obecně velí z pozice šéftrenéra Akademie Českého hokeje Pavel Trnka, v kategorii dorostu samozřejmě společně s trenéry tohoto týmu Janem Vavrečkou a Radkem Philippem.

Ve Vítkovicích se samozřejmě navíc myslí i na nadcházející období. „Každý jistě vnímá hlasy o tom, že by se krizová opatření měla začít mírnit. Máme nyní začátek dubna, to znamená, že pokud v průběhu měsíce dojde u uvolnění omezení, začnou i naše mládežnické týmy, včetně žákovských, společnou přípravu v tradičních termínech, jako tomu bylo v minulých letech,“ ubezpečuje sportovní šéf Roman Šimíček. V případě, že do května ke změně režimu v rámci celého Česka nedojde, mají Vítkovice připravenu i alternativní variantu, jejíž podoba se zatím ještě finalizuje, nicméně všichni věří, že nebude nutné k ní přistoupit a že se hráči sejdou bez problémů v průběhu května, jak je ostatně dobrým a prověřeným zvykem.

HC VÍTKOVICE RIDERA bude v případě nutnosti samozřejmě prostřednictvím svých mediálních kanálů informovat i o dění v žákovských a mládežnických týmech.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE261463357
2HC VÍTKOVICE RIDERA271535456
3HC Olomouc2713311046
4HC Sparta Praha2812411145
5HC ŠKODA PLZEŇ271135844
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >