Banner Promo

Vítkovičtí vyšlápli na Chopok a představili dresy pro Ligu mistrů

Datum publikování:

Soustředění hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA v Nizkých Tatrách je v plném proudu. Jednou z tréninkových jednotek byl také kondiční výšlap na Chopok, kde ve výšce 2 024 metrů nad mořem Ostravané symbolicky představili podobu dresů, ve kterých budou hrát v nové sezoně zápasy Champions Hockey League.

 

Vítkovičtí hokejisté polykají v tomto týdnu plné tréninkové dávky na tradičním předsezonním soustředění na Slovensku. Také letos se jim útočištěm a základnou stal resort hotelu Alexandra v Liptovském Jáně. Ostravané zde mají k dispozici vše, co potřebují – venkovní hřiště, dvě posilovny, tělocvičnu, plavecký bazén, profesionální wellness linku a v neposlední řadě také krásné prostředí slovenských Nízkých Tater.

A vzhledem k tomu, že modro-bílým počasí prozatím hodně přeje, stal se součástí tréninkové jednotky kondiční výšlap na jeden z místních vrcholů.

Vítkovičtí, stejně jako loni a v předchozích letech, vyrazili na horu Chopok. Výstup absolvovali všichni účastníci, trenéry a členy realizačního týmu nevyjímaje. Hráči samozřejmě výšlap absolvovali na čas a se sporttestery. Nejrychlejší – Lukáš Kovář – zdolal vrchol převyšující 2 000 metrů za úctyhodných 42 minut.

Symbolicky právě na vrcholu, ve výšce 2 024 metrů nad mořem se Vítkovičtí rozhodli veřejně představit podobu dresů, ve kterých budou hrát zápasy Champions Hockey League. „Je v tom symbolika. Chtěli jsme našim fanouškům ukázat dresy pro Ligu mistrů a zároveň dát najevo, jak je pro klub účast v této soutěži prestižní. Proto jsme dresy vynesli do více než dvoutisícové nadmořské výšky a právě tam, na vrcholu, ukázali na společné fotografii, v čem budou naši Vítkovičtí reprezentovat Ostravu, Česko a především Vítkovice v mezinárodní soutěži nejlepších evropských klubů,“ prozradil mediální pracovník HC VÍTKOVICE RIDERA Zdeněk Janiurek.

Dresy představené na Chopku budou Vítkovičtí oblékat pouze v Champions Hockey League, pro domácí Tipsport Extraligu budou samozřejmě odlišné. „Jedná se o dresy, které se řídí určitými pravidly, nastavenými samotnou Champions Hockey League. Kromě povinnosti mít na nich například hlavního sponzora CHL, společnost Engelbert Strauss, je to také nutnost použít oficiální klubové logo. Proto na dresu nemáme populárního rytíře Vítka. Ale i naše logo je naší klubovou identitou a věříme, že se dresy pro CHL našim fanouškům líbí a budou líbit,“ dodal Janiurek.

Vítkovice se v nové sezoně Champions Hockey League utkají v základní části se šesti soupeři. Na domácím ledě v Ostravě přivítají švýcarské celky Rapperswill-Jona a Biel a také německého mistra Red Bull Mnichov. Představí se ovšem také na ledech soupeřů, v Německém Ingolstadtu a také zamíří do Finska k utkáním v Tampere s místním Ilves a v Lahti s domácími Pelicans. Termíny zápasů Ligy mistrů zatím nejsou určeny, soutěž začíná 31. srpna.

Soustředění vítkovických hokejistů v Nízkých Tatrách pokračuje až do soboty. Účastní se jej drtivá většina kádru pro nový soutěžní ročník včetně mladých juniorů i českých a slovenských hráčů, kteří mají jinak individuální plány. Chybí pouze zámořští hráči a také reprezentanti Roberts Bukarts, který s Lotyšskem získal na mistrovství světa bronzovou medaili a Mário Grman.

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761