Banner Promo

Vítkovičtí vyjeli na led! Příprava pokračuje na plné obrátky

Datum publikování:

Pondělním prvním oficiálním tréninkem zahájili hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA přípravu na ledě. V Ostravě se sešel tým v již kompletním složení včetně cizinců a zámořských hráčů i nových posil.

Osm týdnů dřiny na suchu, dva týdny volna a individuálních plánů a nyní už konečně přišlo na řadu to hokejové gró. Hráči HC VÍTKOVICE RIDERA se v pondělí sešli k prvnímu oficiálnímu tréninku na ledě a odstartovali tím druhou velkou část letní přípravné fáze.

„Trenérský štáb natěšený,“ pousmál se po prvním tréninku hlavní trenér Miloš Holaň. „Já osobně jsem byl před tím měsíc v Americe, vyčistil jsem hlavu a teď už zase se vším všudy do tréninků. A cítím i z hráčů, že to natěšení tam je. To je ten začátek, to očekávání – kdy už to začne? Pojďme na ten led!“

Suchou část letní přípravy sice původně řada hráčů absolvovala individuálně, tedy především zahraniční hráči, ale k prvnímu tréninku na ledě se již sešel kádr ve svém kompletním složení. V kabině Vítkovic tak nechyběli ani zámořští Peter Mueller, Peter Krieger, Willie Raskob, ani bronzový medailista z mistrovství světa Roberts Bukarts. A přítomni samozřejmě byli i noví hráči ostravského celku – Francouz Valentin Claireaux, Kanaďan Stuart Percy či brankář Matěj Machovský.

„Sešli jsme se všichni, to je vždy pozitivum a za to jsem rád. Ještě s námi sice na ledě netrénuje Mueller, který doléčuje staré zranění, ale jinak jsme trénovali v kompletu,“ vypočítal kouč Holaň.

Už na prvním tréninku dostali jeho svěřenci pořádně zabrat. „Střídáme led s posilovnou, máme dělené tréninky na skupiny obránci, útočníci. Je to ta těžká fáze začátku. Od třetího týdne pak už budeme hrát i zápasy a pak jedeme na trip do Švýcarska. Proto chceme kondici věnovat větší část těchto tréninků, protože potom už nebude tolik prostoru. Když to ale shrnu – konečně jsme na ledě!“ Raduje se Miloš Holaň.

Jestliže letní suchou část mohli hráči absolvovat individuálně, účast kompletního složení v přípravě na ledě od samotného úvodu byla podmínkou. „Máme zase nové hráče a čím dříve je dáme do kupy s mužstvem, tím to bude lepší a tím by tak ten kolektiv měl fungovat už od začátku, kdy jsme na ledě začali. Takže jsem rád, že to tak hráči přijali a začali jsme,“ přiznal trenér semifinalistů uplynulého extraligového ročníku.

 

 

S mužstvem trénoval i brankář Aleš Stezka, který je ale již smluvně vázán v NHL, konkrétně v týmu Seattle Kraken. Ve známém, domácím, prostředí se brankář připravuje na další kemp, který jej v zámoří čeká. Stezka a obránce Patrik Koch, to jsou hráči, kteří si to rovnou z Vítkovic po minulé sezoně namířili do NHL. Což je velký klubový úspěch – hned dva hráči rovnou do nejslavnější ligy světa.

O své dojmy po prvním náročném tréninku se podělil také kapitán mužstva Dominik Lakatoš. „No, tak bolí to dost. Vždycky člověk má nové věci a je to náročné, já osobně si tím musím prostě vždycky ty dva týdny protrpět. Ale trénink nás baví, všichni jsme se těšili, až začneme.“

Po skončení minulé sezony se vyrojily spekulace o možném odchodu Lakatoše z Vítkovic do zahraničí. Zvěsti se nepotvrdily, Lakatoš je a bude i díky stále platné smlouvě nadále klíčovou postavou v kabině ostravského celku. „Já jsem smlouvu měl, já jsem věděl, že tu zůstanu a že tu chci být. Já už jsem to jednou říkal, že mi by se asi těžko někam cestovalo. Já jsem si tu zvykl, máme to tu rádi a cítíme se tady dobře. Každého hráče láká zkusit si jinou ligu v zahraničí, ale jak už jsem řekl, já mám smlouvu tady a těším se na další sezonu ve Vítkovicích!“

„Je tady a pro nás jako pro Vítkovice je dobře, že Dominik u nás zůstal a bude za nás bojovat. Zůstal kapitánem. Já řeším tady tohle – že je tady. Žádnou jinou informaci k tomu nemám a jsem rád, že zůstal,“ přidal k této otázce poznatek trenér Holaň.

Mužstvo Vítkovic se částečně obměnilo, již zmínění nově příchozí jsou útočníci Claireaux, také Jan Káňa z Olomouce, brankář Machovský a obránci Percy a Slovák Vojtech Zeleňák. Dominik Lakatoš, z pozice kapitána, ke změnám v kádru poznamenal: „To je tak každý rok, někdo odejde, někdo přijde. Kostra zůstala a já věřím, že kluci, kteří přišli, pro nás budou velkými posilami a dokážou nám pomoci v tom, že se budeme zase prát o ty nejvyšší příčky.“

Vítkovičtí nyní budou polykat tréninkové dávky. V úterý 8. srpna je čeká první přípravné utkání, domácí duel s Olomoucí. Další týden absolvují Ostravané ve švýcarském Vallée de Joux, kde je čeká konfrontace se třemi švýcarskými celky – Fribourgem, Ajoie a mistrovskou Ženevou. Přípravné období pak ukončí 24. srpna odveta na ledě Olomouce.

Sezonu modro-bílí zahájí už 1. září úvodním utkáním v rámci Champions Hockey League. Tipsport Extraligu rozehrají 15. září domácím zápasem s Karlovými Vary.

 

HC VÍTKOVICE RIDERA – letní příprava 2023
širší kádr

 

Brankáři: Lukáš Klimeš, Matěj Machovský, Denis Irgl (J)

Obránci: Juraj Mikuš, Petr Gewiese, Willie Raskob, Stuart Percy, Mário Grman, Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Matěj Prčík, Vojtech Zeleňák, Šimon Bialy (J), Jakub Fibigr (J), Marek Chaloupka (J)

Útočníci: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts, Jan Káňa, Jakub Kotala, Peter Mueller, Peter Krieger, Rastislav Dej, Marek Kalus, Petr Chlán, Petr Fridrich, Valentin Claireaux, Krzysztof Maciaś (J), Vojtěch Lednický, Josef Krejsa (J), Roman Půček, Jakub Ślusarczyk (J), Maxim Vehovský (J), Matěj Přibyl (J)

 

Realizační tým

Hlavní trenér: Miloš Holaň

Asistent trenéra: Radek Philipp

Trenér brankářů: Martin Falter

Kondiční trenér: Tomáš Bystroň

Videotechnik a vedoucí mužstva: Denis Havel

Fyzioterapeut: Bc. Filip Němec

Masér: Jan Puškár

Kustod: Martin Cirkl

Lékaři: MUDr. Daniel Gavlíček, MUDr. David Čmelík, MUDr. Tomáš Kuča

 

Změny v kádru před sezonou

Příchody

Valentin Claireaux (útočník, Rouen)

Matěj Machovský (brankář, Mountfield HK)

Jan Káňa (útočník, HC Olomouc)

Stuart Percy (obránce, HC Motor České Budějovice)

Vojtech Zeleňák (obránce, HC Frýdek-Místek / HC Oceláři Třinec)

 

Odchody

Aleš Stezka (brankář, Seattle Kraken – NHL)

Lukáš Krenželok (útočník, HC RT Torax Poruba)

Jan Bernovský (útočník, HC Energie Karlovy Vary)

Patrik Koch (obránce, HC Oceláři Třinec)

Tobias Lindberg (útočník)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761