Banner Promo

Vítkovičtí v nominacích na MS

Datum publikování:

Tři hráči a jeden člen realizačního týmu z Vítkovic budou od pátku součástí mistrovství světa v ledním hokeji! Šampionát hostí lotyšská Riga a současně s ní finské Tampere, začíná se v pátek 12. května

Mistrovství světa na lotyšském a finském ledě. V Tampere bude za dva týdny korunován mistr světa v ledním hokeji pro rok 2023.

Šampionát se letos hraje v Rize a také ve finském Tampere. V Lotyšsku se odehraje první skupina a dva ze čtyř čtvrtfinálových zápasů. Skupina B a vyvrcholení šampionátu v podobě semifinálových bitev a zápasů o medaile hostí hlavní město finského hokeje s nejmodernější halou v Evropě – Tampere.

Vítkovice budou mít na světovém podniku své zástupce. V domácím výběru pořadatelské země nechybí útočník Roberts Bukarts. Nestárnoucí základ lotyšské reprezentace, který se zúčastní už 10. mistrovství světa.

Tradičně mají své zastoupení Vítkovice také v reprezentaci Slovenska. Nominaci do týmu vedeného Kanaďanem Craigem Ramsayem si vysloužili obránci Mário Grman a Patrik Koch. Koch sice je na odchodu z Vítkovic, jako svou posilu jej již představil Třinec, nicméně proslýchá se o zájmu z NHL a není vyloučeno, že si rodák z Malacek řekne svými výkony na světovém šampionátu o nabídku ze zámoří, v tom případě by se přesun do Slezska z Ostravy nekonal. Ať tak, či tak, Koch si své místo v kádru slovenské reprezentace vybojoval ve vítkovickém dresu a jako vítkovický reprezentant se tak mistrovství zúčastní.

V českém výběru finského kouče Kari Jalonena vítkovičtí hráči chybí. Výbornou sezonu v nominaci na šampionát neproměnili ani útočník Dominik Lakatoš, ani brankář Aleš Stezka. Ve výběru národního týmu nefiguruje ani žádný z hráčů, kteří by měli v minulosti zkušenost z vítkovického dresu. Na druhé straně zcela bez vítkovické účasti český národní tým nebude. Stejně jako loni, také letos je součástí realizačního týmu videotechnik Vítkovic Denis Havel.

Šampionát 2023 začíná v pátek 12. května. Český tým do něj vstoupí pikantním derby se Slovenskem (od 16:20 v Rize).

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761