Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovičtí sedmáci sbírali zkušenosti ve Švédsku

Datum publikování:

Hráči 7. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA absolvovali v uplynulých dnech devítidenní turné po zemi úřadujících hokejových mistrů světa. Ve Švédsku sehráli celkem 4 přátelská utkání se stejně starými i staršími hráči a rozhodně se mohli vracet hodně spokojení.

HC Vítkovice RideraNěkolik tisíc kilometrů, cestování autobusem i trajektem, návštěvy řady zajímavých míst – ale hlavně 4 velmi kvalitní přátelská utkání ve čtyřech dnech. To vše absolvovali od 23. února do 3. března vítkovičtí sedmáci, kteří se vydali změřit své síly se soupěři z jedné z hokejově nejvyspělejších zemí světa. A ve Švédsku se rozhodně neztratili. Ba naopak, svůj klub HC VÍTKOVICE RIDERA tam reprezentovali v tom nejlepším světle.

Na úvod čekal na naše hráče v úterý 26. února soupeř zvučného jména z Göteborgu. Nikdo menší než Frölunda HC, klub, jehož A-tým nedávno již potřetí zvítězil v evropské CHL a zuby si na něm vylámala jak Plzeň tak brněnská Kometa. Výsledek utkání našich sedmáků se stejně starými soupeři však vyzněl jednoznačně pro Vítkovice, které na ledě Frölundy zvítězily 8:1.

O den později, ve středu 27.2., byl na programu přesun do 170 km vzdáleného Tidaholmu. Tam se vítkovičtí postavili o rok starším hráčům z týmu Tidaholm Hockey a po bezbrankové první třetině se mohlo zdát, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. Ve druhé třetině však naši sedmáci zaveleli k útoku a nasázeli soupeři hned sedm gólů. V závěrečné dvacetiminutovce pak sice třikrát skóroval i Tidaholm, ale stejný počet branek přidali i Vítkovice a zvítězily tak výsledným skóre 10:3.

Čtvrtek byl z hlediska přejezdů nejodpočinkovějším dnem, neboť další soupeř čekal na naše hráče jen půl hodiny cesty z Tidaholmu v sousedním Falköpingu. I zde čekali na vítkovické sedmáky o rok starší soupeři. Přestože únava z náročného cestování a nabitého programu se už začínala pomalu projevovat, ujaly se Vítkovice po bezbrankové první třetině ve druhé dvacetiminutovce vedení, o které přišly až v poslední části hry, a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Posledním dějištěm tohoto česko-švédského měření hokejových sil bylo město Eksjö. Rychleji než naši hráči však 130 km z Falköpingu očividně urazily zprávy o dosavadních výsledcích tří předchozích utkání. A tak domácí neponechali nic náhodě a proti našim hráčům, vesměs ročníku 2006, postavili v Eksjö jen jediného stejně starého hráče, patnáct hráčů r. 2005 a dva dorostence r. 2004. Přesto jim Vítkovice celou první třetinu zdárně vzdorovaly. Domácí otevřeli skóre až ve druhé třetině, a když pak v posledním dějství skórovali ještě dvakrát, skončilo utkání 3:0. S ohledem na předchozí výkony a náročnost cestování však mohli vítkovičtí sedmáci odjíždět domů nadmíru spokojení.

“Pro naše hráče to byla první takováto velká hokejová zkušenost v zahraničí a zvládli ji na výbornou. Nejen, že měli – stejně jako my trenéři – šanci porovnat naši českou školu s tím, jak se hraje hokej ve Švédsku, ale zároveň si dokázali, že díky zodpovědnému přístupu a maximálnímu nasazení jsou schopni hrát i se staršími a mnohdy možná i zkušenějšími soupeři. Na všech hráčích bylo znát, jak vážně berou svou roli a jak chtějí náš klub reprezentovat co nejlépe, což se jim podařilo. Za to jim patří obrovský dík. Protože když za námi i po posledním utkání, které jsme jako jediné prohráli, přišli trenéři soupeře a hodnotili nasazení, herní projev i disciplinovanost našich hráčů s velkým uznáním, byla to velká odměna pro nás pro všechny. Nezbývá proto, než poděkovat všem rodičům i těm, kdo se na přípravě této cesty podíleli, protože zážitky a zkušenosti, které jsme si ze Švédska přivezli, jsou pro nás pro všechny velikým povzbuzením do další práce,” zhodnotil turné hlavní trenér vítkovických sedmáků Martin Tomášek.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >