Vítkovičtí mohou začít trénovat i díky dezinfekci od BorsodChem MCHZ

Archivní foto

V pondělí 4. května zahájí A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA společnou přípravu na novou extraligovou sezonu. Společně, ale v rámci současných opatření proti šíření koronaviru po jednotlivých skupinách. A díky dodávce dezinfekčních roztoků od partnera klubu BorsodChem MCHZ mohou vítkovičtí hokejisté plnit také přísné hygienické podmínky pořádání tréninků.

Nová sezona začíná, respektive její předzávodní období. Společná letní příprava už klepe na dveře. Po individuální fázi, kterou každý z hráčů Vítkovic absolvoval sám a ve vlastních domácích podmínkách, přichází na řadu společné tréninky. Byť samozřejmě s ohledem na současnou situaci kolem omezení spojených se zamezení šíření koronaviru v trochu jiném formátu.

Vítkovické A-mužstvo začíná společně trénovat v pondělí 4. května. Společně, ale na skupinky a v otevřeném prostoru. „Máme připraveny různé varianty, primárně budeme trénovat venku, v případě, že nám nebude přát počasí, máme připraven i zakrytý prostor, který je sice zastřešený, ale po stranách otevřený a nabízí tak ideální možnosti i při současných přísných podmínkách. Samozřejmostí je trénování ve skupinách do deseti účastníků včetně nezbytného realizačního týmu,“ říká hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Takzvaná suchá letní příprava zahrnuje kondiční a silové tréninky mimo led. Tréninky na ledě přijdou na řadu až v průběhu letních měsíců, což je běžný program i ve zcela běžných podmínkách. „Tréninkový plán je tradičně rozfázován do jednotlivých týdenních mikrocyklů. Například hned první společný trénink budeme věnovat testům, abychom zjistili aktuální formu jednotlivých hráčů. V tomto konkrétním případě nám tedy nebude dělat vůbec žádný problém dodržet nařízení vlády, tedy trénovat po malých skupinkách a dodržovat rozestupy, protože připravené testy bychom i tak absolvovali ve skupinkách a bezkontaktně,“ připomíná kouč Trličík.

Vítkovičtí mohou přísná nařízení vlády, spojená se zamezením šíření nákazy COVID-19, bez problémů plnit nejen tréninky ve skupinkách a s dodrženými rozestupy, ale taky dodržováním hygienických pravidel včetně náročné a pravidelné dezinfekce. A to díky vydatné pomoci partnera vítkovického hokejového klubu, společnosti BorsodChem MCHZ.

„Veškeré tréninky budou samozřejmě probíhat plně v souladu s nařízeními vlády týkajícími se dodržování hygienických podmínek během přípravy profesionálních sportovců. Například povinnost dezinfikovat si nejen ruce, ale i cvičební pomůcky, se podařilo zajistit díky dodávce dostatečného množství dezinfekčních prostředků od společnosti BorsodChem MCHZ, jednoho z oficiálních partnerů našeho klubu,“ těší prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA Petra Handla.

Zásilka dezinfekcí připravená v zázemí kabiny A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Dodavatelem je společnost BorschodChem MCHZ, oficiální partner vítkovického hokejového klubu